Як єврооблігації України відреагували на новини щодо угоди з МВФ

Українські єврооблігації позитивно відреагували на новини щодо досягнення Україною домовленостей з МВФ про нову програму співпраці.

Українські єврооблігації позитивно відреагували на новини щодо досягнення Україною домовленостей з МВФ про нову програму співпраці на $5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Про це повідомляє hromadske, посилаючись на дані інформаційної платформи Bloomberg.

Євробонди, виплати за якими очікуються у 2021 році, зросли на 0,63%, а єврооблігації з терміном погашення у 2032 році — на 2,75%

При цьому ставки найдовших євробондів, з терміном погашення у 2032 році, знову впали нижче 7% річних та склали близько 6,83% річних.

Разом з цим подорожчали українські ВВП-варранти — цінні папери, які Україна випустила в межах реструктуризації державного боргу у 2015 році. Виплати за цими цінними паперами прив’язали до показників економічного зростання.

7 грудня Україна і Міжнародний валютний фонд домовилися про нову програму співпраці обсягом $5,5 мільярда на 3 роки.

За словами глави МВФ Крісталіни Георгієвої, програму ще має затвердити Рада директорів МВФ, що залежатиме від виконання Україною низки «prior actions» (невідкладних дій — ред.).

Також у фонді зауважили, що для того, аби програма успішно вплинула на українську економіку, владі важливо зосередитися на окремих моментах. Зокрема — захистити те, що було досягнуто в процесі очищення банківської системи.

«Нова програма співпраці з МВФ має на меті прискорити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця», – зазначив Володимир Зеленський.

Раніше в Нацбанку оцінювали потенційний обсяг нової програми в $ 5-10 мільярдів і прогнозували отримання перших двох мільярдів до кінця цього року.

Як заявляла міністр фінансів Оксана Маркарова, Україна має намір завершити співпрацю з МВФ в 2023 році. Вона сподівається, що ця програма співпраці з МВФ стане для України останньою.

категорії
Економіка

Публікації по темі