Яка користь з низькопродуктивної землі в Україні?

В Україні налічується близько 8 млн га низькопродуктивних земель, що не застосовуються.

Низькопродуктивні землі, що не застосовуються для вирощування традиційних сільськогосподарських культур, цілком придатні для багаторічних біоенергетичних рослин.

Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало в інтерв’ю Novosti.in.ua.

Як зазначив Гадзало, аби повністю замістити газ для теплогенерації достатньо 2 млн гектарів землі.

Наразі площа під багаторічними біоенергетичними культурами становить приблизно 6,5 тис. га. На них вирощують такі культури, як: верба (5 тис. га), міскантус (1 тис. га), тополя (0,4 тис. га), а також у меншій кількості світчграс, павловнію тощо.

Цукрове сорго – одна з найпродуктивніших біонергетичних культур, що дає можливість отримувати понад 120 Гкал/га енергії.

За словами Гадзало, у 2016 році в Україні виробництво первинної енергії становило 63,6 млн т н.е., імпорт енергоносіїв становив 19,15 млн т н.е. Частина біопалива в структурі кінцевого споживання енергії 3,3%, або 3,3 тис. т н.е.

«Таким чином, для заміщення імпортних енергоносіїв в Україні виробництво біопалива треба збільшити приблизно вшестеро. Для повного заміщення імпортних енергоносіїв біопаливом площа під біоенергетичними культурами повинна становити приблизно 3 млн га, а це приблизно 37% від наявної незадіяної площі малопродуктивних земель», – додав президент НААН.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі