ЄБРР має намір запустити в Україні програму з біоенергетики

Розмір фінансування програми становить 70-80 мільйонів євро.

Європейський банк реконструкції та розвитку працює над запуском в Україні в 2019 році програми із біоенергетики, в рамках якої заплановано профінансувати близько 10-15 проектів на загальну суму в 70-80 млн євро.

Про це стало відомо під час 10-го Міжнародного форуму щодо стійкої енергетики SEF-2018.

«Розуміючи, що сонячна та вітрова енергетика розвиваються нормально, ми сконцентрували свою увагу, перш за все, на біоенергетиці. І тут ми говоримо не лише про біоенергетичні станції, а про весь ланцюг – від поля до кінцевого споживача», – заявив асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР Сергій Масліченко.

Він зазначив, що Україна як аграрна країна має великі залишки виробництва, проте зараз вони залишаються на полях.

Сергій Масліченко уточнив, що програму фінансуватимуть спільно з Глобальним екологічним фондом, а також Фондом чистих технологій.

«Ми сподіваємося запустити програму вже в наступному році. Для цього ми залучаємо донорське співфінансування – Global Environment Facility. Крім того, є Фонд чистих технологій і, звичайно, банк надасть власні кошти. Ми очікуємо, що загальний обсяг фінансування програми становитиме близько 70-80 млн євро», – сказав він.

Він також розповів, що в межах цієї програми планується реалізувати логістичні проекти у сфері біоенергетики, а також проекти щодо біомаси, біогазу та біоетанолу другого покоління.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі