ЄБРР: п’ятирічна стратегія замість кризових пакетів

В останній раз банк стверджував стратегію для України у 2011 році.

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) затвердила нову стратегію для України, в якій визначені пріоритети діяльності банку в країні на наступні п’ять років.

Про це повідомили на офіційному сайті ЄБРР.

«ЄБРР буде приділяти особливу увагу проектам, в яких інвестиції будуть поєднуватися з просуванням реформ в таких сферах, як приватизація, енергетична безпека та ефективність, фінансовий сектор, торгівля і інфраструктура», – йдеться у повідомленні.

У такій сфері, як енергетика, планують виділити більше ресурсів на створення стійкої структури енергетичного ринку і збільшити енергетичні зв’язки. У сфері фінансів ЄБРР сприятиме розвитку стабільного та ефективного банківського сектора, розширення розмаїття небанківських фінансових каналів і їх використання.

Серед інших напрямків роботи в рамках нової стратегії – сприяння торгівлі та інвестиціям, розширення інфраструктурних зв’язків і підтримки наближення до стандартів ЄС.

«Якщо необхідні реформи будуть проводитися, то інвестори на це відреагують. ЄБРР є найбільшим інвестором в Україні. Ми поведемо за собою інших», – зазначив президент ЄБРР сер Сума Чакрабарті.

Банк сприятиме стимулюванню участі приватного сектора в усіх галузях і подальшої комерціалізації компаній державного сектора. Крім цього,  буде підтримуватися впровадження сучасних підходів до закупівель в державному секторі і ефективного управління.

Зазначимо, що ЄБРР з 25-річним досвідом має достатньо можливостей для того, щоб допомогти Україні активізувати процес переходу до більш розвиненої економіки і більш сучасної форми політики.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі