ЄБРР виділить Україні 149 млн євро на модернізацію електромереж

Реалізація проекту буде здійснюватися ДП "НЕК "Укренерго".

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження про доцільність залучення позики Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в сумі 149 млн євро для реалізації Проекту модернізації мережі електропередачі

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Реалізація проекту буде здійснюватися ДП “НЕК “Укренерго” і дозволить підвищити ефективність та надійність передачі електроенергії у Західному, Північному, Південному та Центральному регіонах України. Модернізація ключової інфраструктури системи передачі є також однією зі складових інтеграції української енергосистеми до ENTSO-E.

Проект передбачає заміну трансформаторного обладнання та реконструкцію 12 підстанцій з впровадженням автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях.

Комплекс заходів, передбачений проектом, дозволить керувати обладнанням підстанцій з регіональних центрів в режимі реального часу без постійної присутності на об’єктах оперативного персоналу. Запровадження цифрових технологій з автоматичною системою керування є основою для впровадження розумних мереж енергопостачання – «Smart Grid».

Залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій дозволяє здійснити ряд ефективних заходів для реалізації стратегії розвитку компанії та посилення енергетичної інфраструктури.

категорії
Економіка

Публікації по темі