ЄС виділить понад мільйон євро на відновлення обсерваторії на горі Піп Іван

Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Республіки Польща. 

Європейський Союз виділить 1 мільйон 53 тисячі євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Про це у своєму Facebook повідомила віце-прем’єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На її основі планують створити Міжнародний науковий центр “Обсерваторія” Прикарпатського університету та Варшавського університету (Республіка Польща).

“Концепція, запропонована Прикарпатським національним університетом, полягає у створенні так званого трансформера, який об’єднає сучасний науково-дослідний центр з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій”, — зазначили у Прикарпатському національному університеті.

Проект “Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру” реалізують в межах програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Зокрема, за кошти ЄС планують встановити сучасне метеорологічне обладнання, придбати необхідну рятувальнутехніку та сучасне спорядження для українського і польського рятувальних загонів. Це допоможе виконувати пошуково-рятувальні операції у надскладних умовах високогір’я. Частину коштів витратять на ремонт та облаштування приміщень в межах завдань проекту.

“Цей грант досить складний з точки зору виконання. Зокрема, близько 50 відсотків грантових коштів буде спрямовано на ремонт, відновлення та адаптацію приміщень обсерваторії для потреб рятувальних служб і наукового центру”, — зауважив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.

За його словами, проект розрахований на  два роки, але фактично він має бути реалізований протягом півроку, адже в умовах високогір’я  вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік.

категорії
Економіка

Публікації по темі