Європа виділила Україні 200 мільйонів на відновлення Донбасу

Сума програми є частиною кредитного портфеля ЄІБ для України на 5,8 млрд євро.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України надав Україні довгостроковий кредит з низькими відсотками на 200 млн євро.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами голови представництва ЄІБ в Україні Жана-Еріка де Загона, кредит надано для відновлення ключових об’єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях і забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб.

Сума програми є частиною кредитного портфеля ЄІБ для України на 5,8 млрд євро.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписали в Києві в грудні 2014 року.

Виконує проект Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Забезпечити прозорість і підзвітність програми допомагає Програма розвитку ООН.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроектів Донецької і Луганської областей кредит повністю виплачується з держбюджету, субпроекти в інших областях включають внесок з місцевого бюджету.

На травень 2019 року уряд відібрав 293 субпроекти загальною вартістю 3,25 млрд грн. Зокрема — ремонт медустанов, шкіл, дитячих садів, житлових і громадських будівель.

категорії
Економіка

Публікації по темі