Євросоюз вирішив захистити банки від безнадійних кредитів

Банківським установам пропонується створювати зовнішні фонди для покриття кредитних ризиків.
Джерело: prograzhdanstvo.ru

Європейський парламент і Європейська рада підтримали пропозиції Єврокомісії щодо зменшення ризиків для банківського сектора шляхом запобігання накопичення в банках безнадійних кредитів.

Відповідне повідомлення опубліковано на сайті Єврокомісії.

Як йдеться в заяві, європейські банки мають право створювати спеціальні фонди для покриття ризиків, пов’язаних з кредитами, які у майбутньому можуть стати безнадійними. Такі заходи дозволять банкам уникати накопичення проблемних рахунків у балансовій звітності.

Валдіс Домбровскіс, віце-президент Єврокомісії з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і ринку капіталів, заявив, що над цим питанням фахівці працювали кілька років. “Сьогоднішня угода призведе до зменшення “безнадійних” кредитів в балансі банків і дозволить їм фінансувати наші бізнес-структури. Розраховую на те, що Європейський парламент і Європейська Рада швидко домовляться також з розвитку вторинного ринку таких зобов’язань і сприяти покриттю боргів”, – зазначив Домбровскіс.

Нагадаємо, раніше інформували, що Європейський союз розробляє для України нову програму залучення інвестицій «Реформи заради інвестицій».

В рамках нового Зовнішнього інвестиційного плану ЄС цього року для України може бути зарезервовано 1,6 млрд грн (50 млн євро), в тому числі для компенсації кредитування банківськими установами, і зрештою – для інвестування у реальний сектор економіки.

В масштабах України ця сума не видається аж надто великою. Проте, за умови розумного використання, це дозволить залучити до 16 мільярдів гривень (500 млн євро) приватних інвестицій», – зазначає Йоганнес Ган.

категорії
Економіка

Публікації по темі