YouControl порахував «ефект ProZorro»

Аналітики провели аналіз цінових трендів на ринку публічних закупівель за 2013-2017 рр.

10 жовтня YouControl презентував дослідження «Публічні закупівлі: ефект ProZorro. Цінові тренди товарних груп».

Аналітики YouControl спробували відповісти на питання, як система ProZorro вплинула на ціноутворення, конкуренцію та прозорість проведення державних торгів.

Для цього фахівці провели аналіз цінових трендів на ринку публічних закупівель за 2013-2017 рр. Предметом дослідження стали відкриті дані про проведені тендери для закупівлі певних груп товарів, таких як паливо, м’ясо птиці, яйця, борошно, соки, картопля, молоко і цукор.

Як показало дослідження, сумарна економія на закупівлях лише цих окремих видів продукції порівняно з ринковою вартістю збільшилась з 5 млн грн у 2013 р. до 144 млн грн у 2017 р.

«Якщо раніше в середньому при проведенні торгів держзамовники навіть переплачували 1,2%, то нині вони вже економлять 10,8% відносно роздрібних ринкових цін», – зазначив фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.

«Одне з наших завдань – видавати абсолютно усі дані відкрито й безкоштовно, аби будь-хто міг їх завантажити. І це важливо не лише з якоїсь філософської точки зору, адже це дані, які належать народу України. І ми зацікавлені, аби приватний сектор на цих даних робив продукти, заробляв гроші, створював робочі місця», – прокоментував перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Засновник компанії YouControl Сергій Мільман відзначив, що система ProZorro і взагалі реформа державних закупівель – це суттєвий крок вперед і новий рівень відкритості електронних торгів.

Зазначимо, що перші три позиції у ТОП-25 продуктових груп ProZorro за сумою тендерів за січень-травень 2018 року займають: будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе – 6,18% (частка в загальному обсязі закупівель), пара, гаряча вода та пов’язана продукція – 5,09%, електрична енергія – 4,75%.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі