З 15 лютого зарплату можна буде отримувати готівкою в будь-якій сумі

Розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізособами.
https://www.5.ua/polityka/vyshlinskyi-protses-obrannia-holovy-nbu-vzhe-vyishov-za-mezhi-prystoinosti-161607.html

Національний банк України з метою зменшення регуляторного впливу на суб’єктів господарювання урегулював низку питань стосовно порядку ведення  касових операцій у національній валюті. Такі норми містить постанова Правління Національного банку України від 12 лютого 2019 року № 37, яка набирає чинності з 15 лютого.

Про це інформують на сайті регулятора.

Зокрема було розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізичними особами у розмірі 50 000 гривень. Тепер такі обмеження не поширюються на виплати, пов’язані з оплатою праці (зокрема враховуючи соціальну значимість таких питань) та на використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій.

Окрім того, уточнено норми щодо оприбуткування готівки при застосуванні реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема надається можливість оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, шляхом забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом трьох років і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (книги обліку розрахункових операцій – у разі її використання).

Також було внесено зміни до порядку встановлення ліміту каси небанківським фінансовим установам, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та які, крім операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, здійснюють видачу переказів готівкою. Небанківським фінансовим установам пропонується встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань з виплати сум переказів за першою вимогою отримувача.

категорії
Економіка

Публікації по темі