З банку “Хрещатик” вивели майже 7 мільярдів гривень перед тим, як його визнали неплатоспроможним

Однією зі схем, реалізованих напередодні запровадження у банку тимчасової адміністрації, стали операції з купівлі «(без)цінних» паперів компаній, що мають усі ознаки фіктивності.

Однією зі схем, реалізованих у банку “Хрещатик”, стало вкладення коштів у «(без)цінні» папери. У цей спосіб з нього виведено 2,3 млрд грн.

Про це розповіла в ефірі однієї з радіостанцій заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут, інформує прес-служба ФГВФО.

Однією зі схем, реалізованих напередодні запровадження у банку тимчасової адміністрації, стали операції з купівлі «(без)цінних» паперів компаній, що мають усі ознаки фіктивності. Це, наприклад, компанії, що не мають на балансі жодних активів, обігових коштів, часто зареєстровані за однією юридичною адресою, а у штаті мають всього кілька працівників. На момент запровадження тимчасової адміністрації таких облігацій на балансі ПАТ «КБ «Хрещатик» було виявлено загалом на 2,3 млрд грн.

При цьому, майже 85% з них виявились незабезпеченими, і у 91,8% випадків емітенти виявилися пов’язаними з банком особами. Після того, як термін погашення облігацій сплив, кошти банку повернуті не були.

За виявленими  фактами до правоохоронних органів спрямовано 77 заяв, мета яких – стягнення цих збитків з акціонерів, повідомила в ефірі Світлана Рекрут.

категорії
Економіка

Публікації по темі