З початку 2019 року Укрзалізниця зекономила енергоресурсів більш ніж на 6 млн доларів

Компанії вдалося заощадити всі види енергоресурсів, що дало змогу зменшити кількість коштів на їх придбання.

Укрзалізниці вдалося з початку 2019 року зекономити енергоресурсів більш ніж на 6 млн доларів, або 165 млн грн. Це досягнуто завдяки впровадженню заходів з «Програми енерго-, ресурсозбереження на залізничному транспорті на 2019—2020 рр.» та закупівлі сучасного рухомого складу.

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Компанії вдалося заощадити всі види енергоресурсів, що дало змогу зменшити кількість коштів на їх придбання. Зокрема, витрати електроенергії скорочено майже на 30 млн кВт⋅год, дизельного пального — приблизно на 4 тис. тонн, природного газу — на понад 400 тис. м3. Так, лише завдяки придбанню та введенню в експлуатацію локомотивів GE (ТЕ33АС) за 5 місяців зекономлено 1,97 тис. тонн дизельного пального, що зменшило витрати на придбання палива майже на 58 млн грн. Завдяки скасуванню енергоємних обмежень швидкості руху поїздів зекономлено дизельного пального 108 тонн майже на 3 млн грн та 3574 тис. кВт*год електроенергії майже на 7,2 млн грн.

Економії енергоресурсів сприяла і робота тягових енергетичних вагонів-лабораторій, які здійснили 243 дослідні поїздки. За їх результатами виявлені резерви заощадження в тязі поїздів та надані рекомендації щодо реалізації в експлуатаційній роботі. Крім того, за результатами дослідних поїздок розроблено енергооптимальні режимні карти водіння поїздів, у локомотивних депо через скореговані норми питомих витрат дизельного пального та електроенергії.

Також від переведення системи опалення підприємств АТ «Укрзалізниця» на черговий режим у неробочий час, святкові та вихідні дні зекономлено близько 270 тис. м3 природного газу на суму 2,34 млн грн та за рахунок посилення контролю за використанням природного газу зекономлено 66 тис.мна суму 784,9 тис. грн.

Заходи для реалізації «Програми енерго-, ресурсозбереження на залізничному транспорті на 2019—2020 рр.» впроваджуються в усі напрямки діяльності залізничного транспорту для зниження рівня енергоємності, зменшення обсягів використання паливно-енергетичних та інших виробничих ресурсів, підвищення рівня безпеки праці та культури виробництва, зменшення обсягів шкідливих викидів у довкілля, навантаження на навколишнє природне середовище та реалізації Національного плану дій з енергоефективності.

Нагадаємо, Укрзалізниця ініціює запровадження страхування вантажів від розкрадання.

Менеджмент Укрзалізниці разом з іншими представниками обговорили можливість створити додаткові механізми для захисту вантажів від розкрадання та оперативного відшкодування втрат, у тому числі через створення нового страхового продукту. У Європейській бізнес асоціації презентували разом з компанією Colonnade концепцію страхування вантажів.

Як було зазначено на зустрічі, страхування — це один із варіантів відшкодування збитків і цим має займатися страхова компанія.

категорії
Економіка

Публікації по темі