З початку року ФГВФО реалізував активи неплатоспроможних банків на понад 2 мільярди гривень

Серед найбільших реалізованих у зазначений період активів, зокрема, права вимоги за кредитними договорами ПАТ «КБ «НАДРА».

Протягом I кварталу 2019 року Фонд гарантування вкладів реалізував активи неплатоспроможних банків на загальну суму понад 2 мільярди гривень

Про це повідомляє ФГВФО.

Серед найбільших реалізованих у зазначений період активів, зокрема, права вимоги за кредитними договорами ПАТ «КБ «НАДРА», у забезпечення за якими передано недобудований ТРЦ «Республіка», що мав стати одним з найбільших торговельно-розважальних центрів в Україні. Ціна активу за результатами аукціону на майданчику ProZorro.Продажі склала близько 777 млн грн, або на рівні 30% від його номінальної вартості. Це найвища ціна з усіх об’єктів, що будь-коли виставлялися на торги Фондом.

Іншим значним активом, який був реалізований у цей період, – права вимоги ПАТ «БАНК «ФОРУМ» за кредитними договорами ГК WOG. Протягом трьох років Фонд не міг виставити цей актив на продаж через судову тяганину, яка закінчилася 23 січня цього року рішенням Великої Палати Верховного Суду України на користь ФГВФО та ПАТ «БАНК «ФОРУМ». У результаті відкритих торгів у системі ProZorro. Продажі цей актив було продано за майже 405 млн грн.Продаж активів банків, що ліквідуються, – одне із ключових завдань Фонду. Цей процес розпочинається з дати затвердження Фондом результатів інвентаризації та формування ліквідаційної маси відповідного банку і триває протягом процедури його ліквідації, яка, згідно з законодавством, не може тривати більше 5 років. Усі торги з продажу активів банків відбуваються на електронних аукціонах в он-лайн режимі в системі ProZorro.Продажі або на міжнародних торгових майданчиках. З 2017 року пули активів (сукупність активів (майна), що об’єднані за певними ознаками) виставляються на торги за моделлю «Голландський аукціон».

категорії
Економіка

Публікації по темі