З “ВТБ банку” вивели 105 мільйонів гривень під час роботи тимчасової адміністрації

Встановлено, що 46 одиниць нерухомості, які перебували на балансі банку з 2015 р., зникли з його активів.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб під час процедури ліквідації “ВТБ банку” виявив “безпідставну перереєстрацію” права власності на нерухомість на суму 105 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Так, 26.12.2018 р. встановлено, що 46 одиниць нерухомості, які перебували на балансі банку з 2015 р., зникли з його активів. Подальше з’ясування обставин показало, що ці об’єкти було перереєстровано на фізичну особу на підставі «додаткового рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.

При цьому «основне рішення» за цією судовою справою, згідно з відомостями Єдиного державного реєстру судових рішень,  жодного стосунку до АТ «ВТБ БАНК» та його майна не має, а сама позовна заява по цій справі залишена без розгляду ухвалою суду від 15.01.2016 року. 15 грудня 2018 р., цією фізичною особою за допомогою цього ж державного реєстратора всі 46 вищезгаданих об’єктів було внесено як статутний капітал у новостворене ТОВ, зареєстроване 30.11.2018 р. зі статутним капіталом всього 1 тис грн у м. Дніпрі.

У ФГВФО є всі підстави вважати ці дії шахрайськими, про що свідчать такі факти: у 2014 році на баланс банку було взято 311 квартир та об’єктів комерційної нерухомості на підставі договорів іпотеки. За наступні три роки із них були продані усі, окрім 46-ти, які залишалися на балансі на момент входження в банк ФГВФО. І, за дивним «збігом обставин», саме ці нереалізовані 46 одиниць і були зазначені в загадковому додатковому рішенні суду 15 січня 2016 р., про яке стало відомо у грудні 2018 р. Виходить, авторам цього рішення за три роки наперед було відомо, які саме об’єкти із понад 300 залишатимуться у власності банку наприкінці 2018 року.

Ці, а також низка інших фактів дають підстави вважати фіктивним «додаткове судове рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська по цивільній справі №202/9477/14-ц». На основі зібраних даних Фондом подано відповідну заяву до правоохоронних органів. Окрім того, готується апеляційна скарга на вищевказане судове рішення.

категорії
Економіка

Публікації по темі