За 11 місяців банківський сектор отримав 20 млрд грн прибутку

У 2019 році прибутковість сектору залишиться високою.

За 11 місяців цього року банківський сектор отримав 20 млрд грн прибутку, що в 11 разів більше в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Про це повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова в Facebook.

“20 млрд грн! Саме такий результат роботи банківської системи за 11 місяців цього року. У минулому році цей показник був у 11 разів менше. Ми вже десь говорили, що сектор цього року отримає прибуток, що може стати рекордним за понад десятиліття. І головне – справжнім!”, – наголошує Катерина Рожкова.

Також вона додала, що у 2019 році прибутковість сектору залишиться високою. Хоча високі відсоткові ставки і будуть тиснути на доходи банків.

“Звичайно, рік ще не закінчився, ще можливі різні коригування, в тому числі витрати на формування резервів, але зростання процентного прибутку майже на 20%, комісійного на 25%, свідчить про те, що банківський сектор хоч і поступово, але впевнено відновлюється”, – йдеться в дописі.

Наприкінці року НБУ продовжує працювати над важливими для сектору рішеннями.

“Зокрема, з нового року вводимо новий інструмент в структурі капіталу банків – «вічний» субординований борг. Звучить звичайно трохи відлякуюче, але повірте – це дієвий і випробуваний іншими країнами інструмент, який дозволить збільшити капіталізацію, а значить і стабільність банківського сектору”, – додає Катерина Рожкова.

категорії
Економіка

Публікації по темі