За перший квартал Держаудитслужба виявила фінансових порушень на понад 625 млн грн

До суду пред’явлено 8 позовів на суму 1,5 млн грн.

На сьогоднішньому засіданні Колегії керівництво Держаудитслужби за участю її міжрегіональних територіальних органів та їх управлінь в областях підбили підсумки роботи першої чверті поточного року та обговорили подальші шляхи розвитку Служби.

Повідомляє Урядовий портал.

З початку поточного року органи Служби завершили понад 2,6 тисячі заходів державного фінансового контролю, з яких 289 ревізій і перевірок, 94 аудити та понад 2,2 тисячі – моніторингів закупівель. За результатами ревізій і перевірок загальний обсяг виявлених порушень, наслідком яких стали втрати ресурсів, за звітний квартал становив понад 625 млн грн. Відшкодування та поновлення втрат забезпечено на суму майже 218 млн грн, що становить третину (34,9 відсотка) від виявленої суми.

У напряму подальшої реалізації результатів контролю та забезпечення відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях, до правоохоронних органів передано 185 ревізійних матеріалів, за результатами розгляду яких вжито відповідних заходів реагування, розпочато 147 досудових розслідувань, долучено до кримінальних проваджень 69 матеріалів заходів контролю та вручено 73 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Також задля повноти відшкодування завданих державі втрат до суду пред’явлено 8 позовів на суму 1,5 млн грн та ініційовано 84 позови перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органами управління, іншими державними органами.

Плідна робота тривала і в напрямі контролю у сфері закупівель, за ці кілька місяців проведено понад 2,2 тисячі моніторингів закупівель, за результатами яких попереджено порушень на суму понад 3 мільярди грн, у тому числі шляхом відміни торгів та розірвання договорів.

Упродовж І кварталу 2019 року провадилася нормотворча діяльність, що зосереджувалася на формуванні правового та методологічного забезпечення здійснення аудиту. Зокрема, за ініціативи Служби постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 252 затверджено Порядок проведення Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами державного фінансового аудиту діяльності суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, що до бюджету надійшло 3 млрд гривень за результатами роботи підрозділів аудиту ДФС. У січні-березні 2019 року підрозділами аудиту ДФС було проведено 1,2 тис. планових перевірок платників податків, 3,1 тис. позапланових перевірок та 0,7 тис. зустрічних звірок.

категорії
Економіка

Публікації по темі