За півроку малої приватизації держава заробила понад 808 мільйонів гривень

За перші 6 місяців малої приватизації відбулося 593 успішні електронні аукціони, які принесуть державному та місцевим бюджетам понад 808 млн грн.

За перші 6 місяців малої приватизації відбулося 593 успішні електронні аукціони, які принесуть державному та місцевим бюджетам понад 808 млн грн.

Про це заявив Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр України, передає Мінекономрозвитку.

“Мінекономрозвитку створило механізм малої приватизації з метою реалізації надлишкових активів та як елемент державної підтримки малого та середнього бізнесу. Ми бачимо, що малі та середні підприємці активно користуються системою ProZorro.Продажі для розширення або модернізації бізнесу – купують нерухомість або обладнання”, – прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр.

Степан Кубів нагадав, що згідно з новим законом, об’єкти в рамках малої приватизації виставляють у систему ProZorro.Продажі Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади. З 808 млн грн, які мають отримати організатори аукціонів, ФДМУ отримає 405 млн від 280 аукціонів, а органи місцевого самоврядування – майже 404 млн від 313 успішних аукціонів.

Станом на 18 лютого до реєстру з малої приватизації внесено 1812 об’єктів. Загальна кількість оголошених аукціонів по виставленим об’єктам – 2078 (по одному об’єкту може проводитись декілька аукціонів), загальна оголошена вартість продажу по об’єктам становить майже 2,25 млрд грн.

Як відомо, відповідно до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набув чинності в березні 2018 року, мала приватизація відбувається через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляють об’єкти в рамках малої приватизації Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади. Перший аукціон у системі відбувся 17 серпня 2018 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі