Законністю скасування тендерів Брюховицькою селищною радою зацікавились експерти

Брюховицька селищна рада скасувала два тендери після проведення аукціону та визначення переможця

Брюховицька селищна рада, 25 березня, скасувала тендери щодо капітального ремонту вулиць Під Осовою та Січових стрільців уже після розкриття тендерних пропозицій та проведення аукціону. Натомість оголосила новий – щодо ремонту вулиці Ряснянська.

Відповідні протоколи про відміну торгів були опубліковані на порталі Prozorro.

Тендер про капітальний ремонт дороги по вулиці Під Осовою був оголошений Брюховицькою селищною радою іще 2 березня 2020 року. Очікувана вартість робіт склала 11 млн 682 тисячі гривень. Зокрема йдеться про проведення підготовчих робіт, влаштування водостоків, облаштування тротуарів та дорожнього полотна, встановлення зупинки.

Аукціон з визначення переможця Брюховицькою селищною радою було призначено на 19 березня.

Втім, уже після розкриття тендерних пропозицій та публікації протоколу розкриття, 25 березня Брюховицька селищна рада скасувала тендер у зв’язку з тимчасовою відсутністю подальшої потреби в закупівлі робіт.

Зокрема у протоколі Засідання тендерного комітету від 25 березня 2020 року зазначено, що Дмитро Вознюк, керу ючий справами Виконкому та голова тендерного комітету, наголосив на необхідності скасувати тендер у зв’язку з тимчасовою відсутністю потреби в закупівлі робіт. Водночас, за словами Любові Смолинець, Головного бухгалтера Брюховицької селищної ради, «кошти, які передбачались бути виділеними на здійснення закупівлі не підпадають під захищені видатки бюджету, відтак замовником торгів визначено пріоритетні напрямки фінансування закупівель зважаючи на запроваджений надзвичайний стан, тане може здійснюватись розподіл коштів на дану закупівлю до моменту доки діє відповідний режим на вказаній території».

«Те, що ми скасували тендер не означає, що потреби в ремонті більше немає. Ми, як селищна рада, хочемо відремонтувати всі дороги, але на всі грошей не вистачає. З огляду на ситуацію в країні, на карантин, на зменшення надходжень до бюджету, ми скасували тендер адже закон дозволяє нам так діяти», – прокоментував Дмитро Вознюк.

Він також зазначив, що після стабілізації ситуації тендер оголосять повторно. «Ми можемо через місяць, після закінчення карантину, оголосити тендер повторно. Можливо буде краща ситуація із надходженням. Фірми які перемогли, нехай беруть участь знову і знову перемагають. Ці вулиці будуть ремонтуватись, можливо буде більше пропозицій від компаній, або учасники запропонують іще нижчу ціну», – зазначив Дмитро Вознюк.

Варто зазначити, згідно протоколу розкриття тендерних пропозицій, Приватне підприємство «Рома» запропонувало найнижчу вартість проведення робіт серед усіх учасників тендеру. Зважаючи на критерії визначення переможця за найнижчою ціною, саме ПП «Рома» мала б здобути перемогу у тендері.

Аналогічна ситуація склалась із тендером щодо капітального ремонту вулиці Січових Стрільців в смт. Брюховичі, з очікуваною вартістю робіт – 2 млн 540 тисяч гривень. Після розкриття тендерних пропозицій 19 березня, уже 25 березня тендерну закупівлю було скасовано.

Зазначимо, свої тендерні пропозиції щодо ремонту вулиці Під Осовою подали  шість компаній. ТОВ «Магістраль інжиніринг» запропонувала вартість проведення робіт лише на 11 тисяч нижчу від очікуваної – 11 млн 670 тисяч гривень. Водночас найнижчу вартість робіт запропонувала компанія ПП «Рома» – 9 млн 399 тисяч гривень. Згідно із критеріями вибору переможця компанія мала б перемогти у тендері.

У другому тендері, щодо капітального ремонту вулиці Січових Стрільців, участь взяли чотири компанії. ТОВ «Магістраль інжиніринг», аналогічно попередньому тендеру, назвала вартість робіт практично на рівні очікуваної вартості закупівлі – 2 млн 540 тисяч гривень. ПП «Рома», відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій, назвала найнижчу вартість робіт – 1 млн 854 тисяч гривень, що гарантувало їй перемогу у тендері.

Натомість, попри скасування тендерних закупівель уже після розкриття тендерних пропозицій, мотивуючи таке рішення зменшенням надходжень до бюджету, Брюховицька селищна рада оголошує новий тендер щодо капітального ремонту вулиці Ряснянської, з очікуваною вартістю робіт – 3 мільйони 393 тисячі гривень.

«Загалом, закон дозволяє замовнику на будь-якій стадії проведення торгів скасувати закуплю. Втім рішення повинне мати логічне підґрунтя. Якщо потреба у проведенні закупівлі відпала у зв’язку із перерозподілом коштів, тоді ми можемо лише здогадуватись чи правильно вони зробили чи ні. Повинне бути рішення сесії, про перерозподіл коштів. Думаю, зі свого боку, ми дослідимо це питання», – зазначив Мирослав Сімка, Голова правління «Центру громадського моніторингу та досліджень».

Він також наголосив, що в разі, коли відразу після відміни одних торгів замовник оголошує інші торги, то мотивом може слугувати та чи інша незадоволеність переможцем. «Якщо замовник розпочинає нові торги на іще більші суми, якщо дати є співмірними, логічно припустити, що чомусь саме ці торги не припали замовнику до душі. Ми бачимо, в обох випадках переможцем була одна компанія. Можливо з цим учасником торгів у замовника не було бажання співпрацювати і таким чином, це також можна припустити, Брюховицька селищна рада шукала варіантів аби не укладати договір», – розповів Мирослав Сімка.

Зазначимо, раніше Брюховицька селищна рада, проводячи закупівлю щодо капітального ремонту вулиці Володимира Івасюка, незважаючи на найнижчу ціну (4 млн 763 тис. грн – Ред.), відхилила тендерну пропозицію вище згаданої компанії ПП «Рома», та обрала переможцем компанію ТОВ «Онур конструктіон інтернешнл», котра запропонувала виконати роботи за 5 млн 122 тисячі гривень.

Брюховицька селищна рада вже не вперше надає перевагу ТОВ «Онур конструктіон інтернешнл». Аналізуючи тендери пов’язані із ремонтом вулиць у попередні роки, компанія перемагала у 24 тендерних закупівлях. Загальна вартість замовлених послуг сягає 53 млн 290 тисяч гривень.

Нагадаємо, на засіданні 11 березня 2020 року Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19., обмеження мали діяти з 12 березня по 3 квітня 2020 року.

Згодом, 25 березня Уряд ухвалив рішення про продовження карантину в Україні до 24 квітня 2020 року. «Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію на всій території України на 30 днів, терміном до 24 квітня 2020 року. Тобто, стан надзвичайної ситуації і карантину діє до 24 квітня 2020 року з можливістю його подальшого продовження згідно чинного законодавства, або, якщо ми справимося і поборемо цю ситуацію скоріше, тоді окремо будемо приймати рішення на засіданні Кабінету міністрів», – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі