Закупівля ліків через міжнародні організації стала новим успішним кейсом у боротьбі з корупцією, – Уляна Супрун

Детальний аналіз 4-річного лікування корупції в сфері закупівель ліків в Україні показав, що 90% препаратів з програми дорослої онкології сьогодні закуповують дешевше ніж 2014 року. 

Детальний аналіз 4-річного лікування корупції в сфері закупівель ліків в Україні показав, що 90% препаратів з програми дорослої онкології сьогодні закуповують дешевше ніж 2014 року.

Повідомляє Урядовий портал.

“Закупівля ліків через міжнародні організації стала новим успішним кейсом у боротьбі з корупцією, який почали переймати інші держави. За останні кілька років на такий формат закупівель ліків перейшли Боснія і Герцоговина, Казахстан, Молдова, Туркменістан та Узбекистан”, – прокоментувала Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України доктор.

Відповідно до звіту, підготовленого Центром протидії корупції за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, за чотири роки існування системи закупівлі ліків через міжнародні організації вдалося значно розширити кількість позицій, які закуповує держава для лікування онкохворих.

Кількість препаратів у переліку ліків, які закуповує держава через міжнародні організації для дітей і дорослих з онкозахворюваннями, зросла на 30-40%, у залежності від програми.Загалом у порівнянні з цінами 2014 року — в 2017 році більшість препаратів для онкохворих пацієнтів було куплено дешевше. Навіть у випадках, коли міжнародна організація в Україні закуповувала одні й ті ж бренди та форми випуску препаратів, що і раніше МОЗ України, ціни значно знизилися в порівнянні з 2014 роком.

Цього вдалось досягнути, перш за все, завдяки підвищенню конкуренції, здійсненню закупівель напряму у виробників, формуванню довіри до закупівельників та самої процедури закупівель в іноземних та українських постачальників, виходу на ринок генеричних виробників, а також підписанню довгострокових контрактів з виробниками, позиції яких є монопольними на ринку.

За результатами проведеної роботи, зокрема, налагодженню графіків поставок, проведенню аудиту та перегляду номенклатур, минулого року Міністерству вдалось збільшити фінансування по дорослій онкології більше ніж удвічі. До передбачених за цим напрямом на початку року 709 млн грн вдалося додати ще 910 млн грн. У 2018 році загальна сума фінансування цього напряму склала близько 1,6 млрд грн, водночас на дитячу онкологію держава виділила 502 млн грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі