Закупівля вугілля за “Роттердам+” зараз є найдешевшим варіантом – екс-голова НКРЕКП

Дмитро Вовк переконаний в доцільності відповідної формули.

Закуповувати вугілля за формулою “Роттердам+” нині найдешевше.

Про це заявив екс-голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк, передає finance.ua.

“В Офісі президента відбулась резонансна нарада по ситуації в енергетиці. З’ясувалось, що маємо наступні ціни:

  • 4000 грн/тонна є собівартість вугілля на державних шахтах. Фактичний продаж відбувається за цією ціною, всі ми, громадяни України, через бюджет доплачуємо дотації 1500 грн/тонна до ціни реалізації 2500 грн/тонна;
  • 1800-1900 грн/тонна є поточні ціни для вугілля, доставленого з ЮАР, Колумбії чи США. Вказані ціни матимуть тенденцію до сезонного зростання восени-взимку та залежатимуть від курсу валют;
  • 1740 грн/тонна є “Роттердам+”, тобто індекс API2 з урахуванням логістики усереднений за 12 місяців є найдешевшим”, – написав Дмитро Вовк.

На думку екс-голови НКРЕКП, в нинішній ситуації найбільш економічно обгрунтовано буде застосовувати формулу “Роттердам+” для закупівлі вугілля. “Таким чином цілком логічно в якості цінового орієнтиру користуватись розкрученим “Роттердам+” як найбільш прозорим, ліквідним та релевантним”, – підсумував Вовк.

категорії
Економіка

Публікації по темі