Затримано посадовців аеропорту «Бориспіль»

За організацію системи «відкатів» затримано посадовців аеропорту «Бориспіль»

За організацію системи «відкатів» затримано посадовців аеропорту «Бориспіль».

У ході обшуків правоохоронці вилучили понад 400 тисяч гривень, отриманих у якості «відкатів».

Про це повідомив департамент захисту економіки Національної поліції України.

Працівники Управління захисту економіки в Київській області Управління захисту економіки у Київській області Нацполіції, детективами слідчого управління обласної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області задокументували протиправну діяльність керівника структурного підрозділу та начальника одного з відділів Державного підприємства міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

Було встановлено, посадовцями за «відкат» в розмірі 10-20 % під час проведення тендерних процедур надавалися незаконні переваги окремим суб’єктам господарювання, з якими у подальшому укладалися договори на закупівлю у 2018 році товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Вказані договори укладалися умисно за завищеними ринковими цінами, а також зазначеним підприємствам надавалися умови по швидкій процедурі оплати по вказаним договорам.

Під час проведення комплексу слідчих дій правоохоронцями було задокументовано протягом травня – серпня 2018 року 30 фактів вимагання та отримання хабарів.

У середу, 29 серпня, правоохоронці затримали фігурантів під час одержання ними чергової частини неправомірної вигоди.

За місцем проживання та роботи фігурантів, а також за місцями здійснення господарської діяльності ряду товариств, причетних до злочинної діяльності, були проведені санкціоновані обшуки.

За результатами яких вилучено понад 430 тисяч гривень, отриманих у якостіі «відкатів», «чорнові» записи та інші докази, що мають значення по справі.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Правопорушників затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

категорії
Економіка

Публікації по темі