Заяви про зростання вартості електроенергії на 30% не відповідають дійсності, – Міністерство енергетики

Заяви ДП "НЕК "Укренерго" про зростання на 30% вартості електроенергії для промислових споживачів через запуск прозорого ринку електроенергії  є некоректними.

Заяви ДП “НЕК “Укренерго” про зростання на 30% вартості електроенергії для промислових споживачів через запуск прозорого ринку електроенергії  є некоректними.

Про це повідомляють в Міністерстві енергетики і вугільної промисловості України.

Як зазначають у Міністерстві “розрахунок «Укренерго» базується на результатах торгів на Українській енергетичній біржі, коли цінова пропозиція дорівнювала ціні на електроенергію за умов пікових навантажень – 2375 грн/мВт”. “Ця пропозиція, як виявилося, була ситуативною і не була підтримана ринком”, – йдеться у повідомлені.

“Продавець електроенергії – ПАТ «Центренерго» – знизив ціну до середньозваженої, і за перші сім днів функціонування ринку електроенергії «Центренерго» продавав електроенергію по середньозваженій ціні в 1599 грн/мВт рівним графіком. При цьому ця вартість, як показує аналіз виробничих процесів, може і далі знизитися – до 1300 грн/мВт”, – наголошують у Міністерстві.

Окрім того зазначено, що «Центренерго» планує знизити ціну до заявленого показника вже у найближчі місяці.

“Розрахунки НЕК «Укренерго» щонайменше некоректні, адже апелюють до некоректних цінових показників. Більше того, сьогодні, коли ринок електроенергії функціонує всього два тижні, говорити про зростання ціни в принципі недоречно, адже не вступила в силу низка інших супутніх ринковим процесам факторів – як наприклад, ціна на балансуючому ринку або місячний баланс”, – наголошують у Міністерстві енергетики України.

 

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі