Зеленський хоче списати ФОП-ам неіснуючий борг

Загальна заборгованість наразі становить 2,05 млрд гривень.

У команді Зеленського хочуть списати з ФОП 7 мільярдів боргу за Єдиний соціальний внесок, але у реальності цього боргу не існує – загальний податковий борг ФОП складає лише 2 мільярди гривень.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

“Представник команди Зеленського, який відповідає за економічний і податковий напрям, Данил Гетьманський розповів НВ Бізнес, що ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), яка накопичилася станом на 1 січня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.

Опендатабот проаналізували динаміку закриття ФОП після 2017 року й зростання податкового боргу ФОП перед державним бюджетом.

Загальна заборгованість перед державним бюджетом зросла з моменту дії закону лише на 500 млн грн. Загальна заборгованість наразі становить 2,05 млрд гривень.

При цьому кількість ФОП знизилася. Так, з 2017 року припинили діяльність 300 тисяч підприємців.

Якщо взяти тільки сегмент ФОП, у яких борг менше 20 тисяч грн (а це і є ті, хто не встиг закрити ФОП за ці два роки, і хто не платив весь цей час ЄСВ), то їх заборгованість збільшилася лише на 12 млн грн.

Нагадаємо, як повідомляли, у команді нового президента України Володимира Зеленського хочуть списати більше 7 млрд грн боргів ФОПів за ЄСВ, що накопичилися з 2016 року. Як повідомив Данило Гетманцев, що відповідає за економічний і податковий напрямок у майбутній адміністрації президента Володимира Зеленського, ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), яка накопичилася за станом на 1 січня 2019 року.

“Значна частина цих ФОПів — сплячі. Проблема введення “подушного податку” на ФОП у 2016-му полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду, навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно”, — пояснив проблему Гетьманцев. Він зазначив, що це питання ще має пройти громадське обговорення, після чого буде розроблено остаточний варіант відповідного проекту закону. “Планується спочатку публічне обговорення, врахування зауважень, а далі внесення до Верховної Ради в якості законодавчої ініціативи президента”, — сказав він.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі