“Зелену” енергетику України допоможе фінансувати Швейцарія

До інвестицій у сферу енергоефективності та «зеленої» енергетики України може приєднатися Швейцарський інвестиційний фонд «responsAbility Investments AG».

До інвестицій у сферу енергоефективності та «зеленої» енергетики України може приєднатися Швейцарський інвестиційний фонд «responsAbility Investments AG».

Про це повідомляє Finance.ua.

Фонд надає кредити, а також залучає інвестиції для малих і середніх підприємств у країнах, що розвиваються. Із моменту заснування у 2003 р. фонд надав близько 9 млрд доларів фінансування для понад 500 компаній у 90 країнах світу.

Під час обговорення голова Держенергоефективності Сергій Савчук звернув увагу на Інвестиційну інтерактивну карту «UAMAP», де опубліковано понад 100 потенційних проектів у різних секторах «чистої» енергетики на загальну суму понад 4 млрд євро, які чекають на інвесторів.

Також сторони детально розглянули особливості реалізації «зелених» проектів у рамках аукціона, переваги інвестування в енергосервіс, перспективи «waste-to-energy projects», питання когенерації із альтернативних видів палива та розвитку рідких біопалив.

Нагадаємо, Європейський Союз виділить 1 мільйон євро для реалізації однорічного проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні”, який розпочали австрійсько-італійський консорціум та Держенергоефективності.

“У межах проекту експерти ЄС нададуть рекомендації Держенергоефективності та іншим зацікавленим сторонам щодо приведення українського законодавства у відповідність до європейського та поділяться досвідом стосовно збільшення частки відновлюваних джерел енергії і стимулювання “зелених” інвестицій”, – повідомили у Держенергоефективності.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини