Зміни до ПКУ, які стосуються оподаткування фізичних осіб

Згідно з нововведеннями, частина стипендій звільняється від оподаткування ПДФО.

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон №2628-VIII, який вніс низку змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Зокрема, зміни стосуються і оподаткування фізичних осіб.

У 2019 році базовий розмір податкової соціальної пільги встановлено на рівні 960,50 грн. Поріг доходу у вигляді заробітної плати, до якого застосовується податкова соціальна пільга, – 2690 грн. Також у разі, якщо заробітна плата більша ніж 2690 грн і немає інших пільг, які встановлені ПКУ, податкова соціальна пільга не застосовується.

Згідно з нововведеннями, частина стипендій звільняється від оподаткування ПДФО. У 2019 році неоподатковувана сума стипендій становить 2690 грн. Якщо сума стипендії є більшою, ніж зазначена, то сума перевищення підлягає оподаткуванню за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Варто додати, що це стосується усіх стипендій, а не лише тих, які виплачуються з бюджету, як було раніше.

Також нововведення до ПКУ звільнили від оподаткування страхові виплати іноземного походження.

Щодо оподаткування подарунків, то щомісячно фізособа може отримувати їх вартістю 1043,25 грн, і вони не будуть оподатковуватися ПДФО та військовим збором. Важливо, що коли вартість подарунка є більшою, то оподаткуванню підлягає лише різниця.

Зазнали змін і умови отримання податкової знижки. А саме, платник податку має право скористатися податковою знижкою лише за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення відповідають вимогам пп. 166.3.9 ПКУ. В попередній версії Кодексу вимогам повинні були відповідати члени сім’ї другого ступеня споріднення.

Варто зазначити, що розмір податкової знижки не може перевищувати 125 тисяч 190 гривень.

Нагадаємо, ключові зміни до Податкового кодексу вступили в дію з 1 січня 2019 року.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі