Зміни до ПКУ знизили неоподатковувану вартість міжнародних посилок

Причиною є те, що поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження.

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон №2628-VIII, який вніс низку змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Частка змін стосується ПДВ.

Серед головних нововведень – зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок. З 1 липня 2019 року неоподатковувана вартість міжнародних посилок знизиться зі 150 до 100 євро. До того ж норма про «три посилки» буде скасована. Причиною є те, що поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження.

З 2019 року касовий метод застосовуватимуть не лише ЖЕК-и та бюджетні установи, а й управителі багатоквартирних будинків, які є платниками ПДВ.

Важливо те, що індивідуальний податковий номер платника ПДВ відтепер є в переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної, а ігнорувати його – протизаконно. Втім за деякими операціями використовуються умовні індивідуальні номери.

Ряд змін щодо ПДВ торкнувся і операцій з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації. Натомість на постачання техніки, обладнання, устаткування тепер розповсюджується загальний порядок оподаткування.

Зокрема, важливо те, що до 31 березня 2019 року подовжено звільнення від оподаткування ПДВ операції з лікарськими засобами.

Серед змін і те, що земельні ділянки, які перебувають у власності держави, або територіальної громади, та земельні ділянки надані у суборенду звільнено від оподаткування ПДВ.

Отримали тимчасове звільнення від ПДВ до 1 січня 2022 року операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій. Втім пільга не розповсюджується на торф.

До 31 грудня 2022 року від ПДВ звільнені операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України деяких електрокарів.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі