Зняття мораторію на продаж землі прискорить економічне зростання до 1,5% на рік, – Світовий банк

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення є найбільшою перешкодою для залучення необхідних інвестицій та збільшення продуктивності сектору.

Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та створення прозорого та ефективного ринку землі має потенціал прискорити економічне зростання в Україні на 0,5-1,5 відсотки на рік протягом наступних 5 років.

Про це йдеться у прес-релізі Світового банку.

Україна має найбільші площі сільськогосподарських земель в Європі, однак продуктивність сільського господарства складає лише мізерну частину від тієї, яку мають інші європейські країни.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення є найбільшою перешкодою для залучення необхідних інвестицій та збільшення продуктивності сектору. Відсутність ринку землі не створює належної ринкової мотивації для найбільш ефективного використання землі та інвестицій, які б могли допомогти збільшити продуктивність. Зокрема інвестицій у  іригацію, вирощування культур з більшою доданою вартістю та впровадження новітніх технологій.

«Проект закону про ринок землі, ухвалений минулого тижня парламентом у першому читанні є важливим історичним проривом», – зазначив Фарук Кхан, провідний економіст Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України. «Ухвалення цього закону разом із іншим законодавством, що створює необхідні запобіжники для забезпечення прозорості та ефективності у сфері земельних відносин, буде важливим фундаментом  для покращення перспектив економічного зростання України у майбутньому».

Забезпечення доступу до фінансування для малих фермерів, обмежених у кредитних ресурсах, є важливою запорукою підвищення їхньої продуктивності. Відповідні фінансові інструменти мають бути ефективні та стабільні з огляду на фінансові можливості держави, що означає доцільність їхнього таргетування таким чином, щоб створювати мотивацію для підвищення продуктивності та переходу на вирощування до культур з вищою доданою вартістю.

категорії
Економіка

Публікації по темі