Інститут міжнародних фінансів прогнозує сповільнення зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України
Про це повідомляє finance.ua.
Інститут міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) прогнозує сповільнення зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України з 3,3% в 2018 році до 2,8% в 2019 році з його подальшим незначним прискоренням до 2,9% в 2020 році.
Згідно зі звітом IIF в понеділок, середня інфляція в країні знизиться з 10,9% торік до 8,5% цьогоріч і 6,8% – наступного року.
Після сповільнення зростання економіки до 2,5% в першому кварталі 2019 року, спричиненого, в тому числі, спадом у промисловості, вона почала відновлюватися завдяки збільшенню внутрішнього споживчого попиту, пов’язаного зі зростанням зарплат на ринку праці, який звужується, і збільшеними соціальними виплатами.
Аналітики IIF вважають, що подальше збільшення доходів населення сприятиме зростанню внутрішнього споживання на рівні близько 7% в 2019-2020 рр.
Вони також прогнозують скорочення дефіциту поточного рахунку України з 3,3% ВВП в 2018 році до 3,1% ВВП в 2019-му і 3% ВВП в 2020 році. На їхню думку, поліпшення зовнішнього балансу країни пов’язане, зокрема, з переорієнтацією України на ринок Європи: в порівнянні з базисним 2014 роком експорт товарів до країн ЄС збільшився майже на 25%, в той час як в Росії він впав приблизно втричі.
Незважаючи на поліпшення поточного рахунку, стабільні прямі іноземні інвестиції і деяке збільшення портфельних інвестицій цих коштів буде недостатнім для забезпечення виплати країни МВФ, за євробондами і іншого зовнішнього боргу, зазначають аналітики IIF.
За їхніми оцінками, за умови випуску єврооблігацій на $1,5 млрд на рік дефіцит фінансування становить близько $2 млрд. Таке додаткове фінансування може забезпечити нова програма МВФ, очікувана за підсумками переговорів з Фондом в наступному після парламентських виборів місяці.
Аналітики IIF також вважають, що в разі відкриття нової програми з Фондом і успішного проведення реформ в країні протягом 2019-2022 рр. державний борг буде стабілізовано до рівня 55% ВВП. Вони нагадують, що завдяки стабільному обмінному курсу і профіциту держбюджету співвідношення боргу до ВВП в останні роки знизилося більш ніж на 20 п.п. – до рівня нижче 60% ВВП.
Водночас проблемою держборгу України залишається висока частка його валютної складової, тому в разі девальвації гривні в масштабах 2014-2017 рр. борг України перевищить 100% ВВП, вказують експерти.