Відновлення занедбаних дитячих садків може вирішити проблему нестачі місць, – Сергій Івах

Сергій Івах, депутат Львівської міської ради, розповів журналісту «ІА Вежа» про те, як вирішити проблему садочків в місті.

У Львові, як і в багатьох містах України, дуже гостро стоїть проблема дитячих садочків. Попри брак місць, десятки приміщень колишніх ДНЗ стоять у Львові в занедбаному стані. Сергій Івах, депутат Львівської міської ради, розповів журналісту «ІА Вежа» про те, як вирішити проблему садочків в місті.

Мешканці Львова нарікають, що нове житло в місті будують без забезпечення нових квадратних метрів соціальною інфраструктурою. Чому на цій проблемі не наголошують депутати?

Рішення, щодо видачі містобудівних умов і обмежень, приймає виключно Виконавчий комітет. Виконавчий комітет, складається з головуючого Андрія Івановича (Садового – Ред.) і його підлеглих. Депутатській корпус немає, на сьогоднішній день, можливості впливати на розробку детальних планів територій, тому що всі райони міста Львова, окрім Галицького, проходять через рішення виконавчого комітету. Затверджує детальний план територій виключно той же виконком.

Потрібно, щоб будівельні компанії самі усвідомили необхідність будівництва соціальної інфраструктури.

Через брак місць у садочках, процвітає корупція при прийняті дітей в ДНЗ у формі «благодійних внесків». Як протидіє Управління освіти ЛМР цій ситуації.

Сьогодні ми чуємо, що директори дошкільних навчальних закладів, взагалі ніякого впливу не мають. Тому що є електронна черга, вони нам гарантують, що в електронну чергу не може ніхто втрутитись як ззовні так і зсередини. Тому ми можемо сподіватись, що електрона черга насправді здатна побороти корупцію та зловживання. Ми будемо зараз вивчати і аналізувати всю цю процедуру зарахувань, до прикладу, чому деякі діти були на 7-му місці в електронній черзі, а опинились на 20-му. Тільки у процесі вивчення, ми зможемо говорити про те, чи є в цьому якась корупція чи немає.

Як зазначали раніше, у міському Управлінні освіти, для збільшення місць для дітей дошкільного віку у ДНЗ буде запроваджено проект перепрофілювання спальних приміщень у групові. Наскільки такий проект здатен розвантажити дитячі садочки у Львові?

Я взагалі не поділяю багато пропозицій, які декларує Управління освіти Львівської міської ради. На сьогодні дошкільні навчальні заклади перетворюють на щось інше. У школах у нас є приміщення, які передають дошкільним навчальним закладам. В центрах творчості дітей – створюються дитячі садки. Це повний безлад. Мені здається, школа має бути школою, а Центр дозвілля має бути Центром дозвілля.

Майже усі міста України не спроможні власними силами забезпечити необхідну кількість місць у садках. Чи існують будь-які державні програми-гаранти, які націлені на вирішення проблеми?

Львівська міська рада, на місцевому рівні, допомагає приватним дошкільним навчальним закладам. Ми, вже декілька раз, голосували для того, щоб виділили кошти. Існують програми, якими дофінансовуюються дошкільні навчальні заклади, які є на території міста. Приміром нещодавно були проекти, в яких з обласного бюджету було виділено близько 200 тис. гривень.

Аби забезпечити дитину місцем у садочку батьки змушені практично відразу після народження реєструвати її у чергу до ДНЗ. Чи вирішать проблему приватні дитячі садочки?

На мою думку, взагалі, будь-яка форма ДНЗ здатна покращити ситуацію. Просто наскільки ми бачимо, не завжди приватні дошкільні навчальні заклади в принципі можуть вийти на той рівень, який потрібен місту. Ми сьогодні маємо приклад, де ми дали в оренду підприємцю ПП «Ерудит» дошкільний навчальний заклад для того, щоб він відновив роботу, а він його просто захламив і зруйнував.

Наразі, всі дошкільні навчальні заклади, які забудовники, що будують житло, мають побудувати згідно з містобудівними умовами і обмеженнями, залишаються у приватній власності. От як тільки вони розпочнуть їх будувати, тоді, можливо, ми зможемо говорити про приватні дошкільні заклади.

Скільки нових закладів потрібно у Львові, аби черги до дитсадків зникли?

Якщо відновити ті дошкільні навчальні заклади, які  в занедбаному стані і окрім цього ще добудувати нові навчальні заклади, які є в проекті містобудівних умов і обмежень, виділивши 150-200 млн гривень – ми вирішимо цю проблему на наступний рік.

Автор – Дмитро Загірний

категорії
Інтерв'юНовини

Публікації по темі