Львів’яни вимагають у комунальників міста відмовитись від піскосуміші

Львів’яни вимагають запровадити у місті цивілізовані методи утримання вулиць в зимовий період відмовившись від застосування піскосуміші.

Львів’яни вимагають запровадити у місті цивілізовані методи утримання вулиць в зимовий період відмовившись від застосування піскосуміші. Відповідну петицію зареєстрували на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

Як пояснює автор петиції Мирослав Голяк піскосуміш, після танення снігу, забруднює вуличну інфраструктуру, потрапляє у дощову каналізацію та створює додаткове навантаження на очисні споруди міста. Окрім того пил розноситься вітром, потрапляючи в очі та легені пішоходів.

«Проблема застосування піскосуміші у забруднені нею міських вулиць. Після танення снігу вона залишається всюди, на всіх узбіччях, її носить вітром, вона потрапляє в очі та легені», – зазначає урбаніст Олександр Шутюк.

Окрім того, двірники зазвичай утилізують піскосуміш скидаючи її у газони, що погіршує без того поганий стан грунту перешкоджаючи доступу води та повітря до коренів рослин. «Як наслідок, в центральній частині міста ми бачимо щорічну заміну саджанців молодих дерев, ціна яких сягає 3 тис гривень», – зазначає Мирослав Голяк у тексті петиції.

Автор петиції пропонує альтернативу у використанні для посипання доріг виключно чистої солі або нешкідливих для взуття та лап тварин реагентів.

Для пішохідної частини пропонується використовувати механічні способи прибирання, де це можливо. Також пропонується застосовувати дрібний камінь, відсів граніту, базальту, тощо. Така суміш вмерзаючи у сніг створює неслизьку, зручну для пішоходів поверхню. «В Європі дрібний відсів можуть не вивозити, а зберігати в лунках дерев. На відміну від піску, дрібні камінці покращують доступ води та повітря. Окрім всього відсів може використовуватися багаторазово та не створювати додаткового навантаження на сміттєзвалища», – йдеться в петиції.

«Для проїжджої частини альтернативою піскосуміші може слугувати застусування різного виду реагентів або сольових розчинів, для тротуарів – відсів дрібного каменю, котрим тротуари посипають перед снігопадами та під час механізованої очистки. Вартість такого рішення потрібно рахувати конкретно для нашого міста, та не думаю, що вона буде значно вище. Слід враховувати, що піскосуміш, після її використання, потребує утилізації. Це коштує значно більше та створює додаткове навантаження на сміттєзвалища. Зважаючи на проблеми Львова з вивезенням сміття, це важливий нюанс», – зазначає Олександр Шутюк.

Зазначимо, за перші години після оприлюднення петиція набрала понад 200 голосів із 500 необхідних. Підтримати петицію можна за посиланням https://e-dem.in.ua/lviv/petition/view/918

категорії
Інтерв'ю

Публікації по темі