Плани керівництва «Трускавецькурорт»: курс на Європеїзацію чи мертву зону?

Верхній бювет (№2) в найближчому часі не відкриють, нижній бювет (№1) доводитимуть до європейського рівня поволі, а вхідний квиток до нього становитиме 10 грн 50 коп.

Верхній бювет (№2) в найближчому часі не відкриють, нижній бювет (№1) доводитимуть до європейського рівня поволі, а вхідний квиток до нього становитиме 10 грн 50 коп. Про це та інше розповів на прес-конференції Генеральний директор ПрАТ «Трускавецькурорт» Андріан Драновський.

«Трускавецькурорт» вже не перший рік на ринку санаторно-курортного лікування. За цей час став досить відомим на теренах пострадянського простору. За офіційною інформацією Трускавецької міської ради це товариство посідає перше місце по обсягах сплати податків до місцевого бюджету за 2016-2017 року.  У 2016 році «Трускавецькурорт» сплатив 23,2 млн грн податків. Вже наступного року ця цифра зросла до 37,6 млн грн. З них 20,9 млн грн було сплачено в державний бюджет, 12,2 млн грн – місцевий бюджет, 4,5 млн грн – до пенсійного фонду та військовий збір.

«Однією з причин такого зростання сплачених податків стало зростання ставки податку на землю від грошової оцінки землі і ставки податку на нерухоме маймо», – зазначив Андріан Драновський.

З початком воєнних дій на Сході кількість туристів скоротилась. Змінився і контингент відвідувачів. Якщо до 2014-го року серед туристів переважна більшість була з Росії, Білорусі, Молдови, країн східної Європи та сходу України, то після початку воєнних дій на теренах нашої країни ця картина змінилась. До прикладу, кількість відпочивальників з Донецької та Луганської областей в 2013 році становила 4,8 тис осіб. Станом на 2017 рік лише 336 туристів зі Сходу відвідали Трускавець. А відпочивальників із Криму у 2017 році взагалі не було, хоча у 2013-му році їх було близько 2,6 тис осіб.

Після 2014-го року переважна більшість туристів приїздила з країн східної та західної Європи, Азії. Також активізувалися інші регіони України.

Генеральний директор ПрАТ Андріан Драновський звернув увагу, що для збільшення кількісті відпочивальників потрібно, аби все мало європейський вигляд. «Це стосується всіх умов, в яких перебуватиме турист. Починаючи від комфорту, зовнішнього вигляду кімнати до обслуговування. Тому, ми акцентуємо увагу і на зміні якості і атрибутів сервісу відповідно до потреб нового споживача», – розповів Андріан Драновський.

За минулий рік товариство привело до належного вигляду близько 100 номерів.

Варто зазначити, на посаді генерального директора Андріан Драновський з кінця весни цього року. Проте змін у політиці ПрАТ «Трускавецькурорт» небагато. Нині до планів товариства входить ряд заходів. Серед них: виконання санітарно-оздоровчих заходів в окрузі, питання про надання в оренду земельних ділянок, вирішення питання подальшої долі незавершених будівництв в нагірній частині курорту, недопущення виведення з експлуатації питного озера, тощо.

«Під особливий контроль ми беремо факти та спроби незаконного будівництва в межах перших санітарних зон», – зауважив Андріан Львович.

Проте, як прокоментував сам генеральний директор, це досить довга та клопітка справа, яка зводиться лише до оформлення відповідних паперів та передачі їх до компетентних органів.

Керівництво ПрАТ «Трускавецькурорт» констатує і той факт, що бювет №2 нині є небезпечною спорудою для відпочивальників. Тому найближчим часом його не відкриють. Питання щодо цієї теми піднімались неодноразово.

«Цей об’єкт потребує не просто ремонту, а тривалої і вартісної реконструкції, – говорить Андріан Львович. – Здійснювати цю важливу для розвитку міста реконструкцію ми зможемо лише у тому випадку, коли для цього будуть наявні відповідні кошти».

А поки кошти на цю реконструкцію не знайдено, товариство має у планах здійснити ряд заходів щодо інших споруд.

«Розуміючи відповідальність перед громадою та державою, ми продовжуємо роботу щодо дотримання санітарних умов, підвищення рівня обслуговування та розвитку інфраструктури бювету №1», – продовжив керівник. Серед планів Андріан Драновський вказав роботи з оздоровлення джерел родовища мінеральних вод, приведення бювету до європейського вигляду, заміну технічного оснащення.

Також керівництво має намір увести плату за вхід до бювету №1. Цю необхідність вони обґрунтовують в першу чергу заборгованістю за відпущену мінеральну воду. «Ті місцеві санаторії, які раніше сплачували кошти за мінеральну воду в бюветі №1 виключили із ціни путівок вартість мінеральної води. Однак їх відпочивальники все одно п’ють цю воду, – продовжив Андріан Львович, – У грудні 2017 року ми звертались до 48 готелів з пропозицією все ж сплачувати ціну за воду. Проте жоден не дав згоди та не відповів навіть на лист».

Якщо цей намір буде реалізовано, то невдовзі відпочивальники будуть сплачувати 10 грн 50 коп за вхід до бювету. Проте, для мешканців курортного міста вхід залишатиметься безкоштовним. Вирішення цього питання керівництво «Трускавецькурорт» вбачає в спільному обговоренні з жителями та місцевою владою.

«Про дату введення платні ми поки конкретно не говоримо. Рано чи пізно ми знову повернемося до питання платних послуг за відпуск мінеральних вод, – каже Андріан Драновський. – Тільки таким чином можна знайти додаткові кошти на розвиток гідромінеральної бази Трускавецького родовища мінеральних вод, на поточний та капітальний ремонт бюветів, закупівлю нового обладнання для відпуску мінеральних вод, сучасного обладнання для хіміко-бактеріологічної лабораторії та інше».

За словами керівництва, на фоні всіх ситуацій команда «Трускавецькурорт» готова співпрацювати з усіма охочими допомогти. «Незаперечним є той факт, що Бювет №1 – це серце міста-курорту Трускавець. Від його справної роботи залежить і робота інших санаторіїв та готелів міста, і доля 26 тисяч мешканців курорту. Поки що нас не розуміють. Тому необхідно спільно з мешканцями міста та владою позитивно вирішувати всі питання, зокрема і платного відвідування бювету. Разом із нашим колективом ми здатні вирішувати всі питання, які стосуються розвитку міста та курорту», – підсумував Андріан Драновський.

категорії
Інтерв'юНовини

Публікації по темі