На газифікацію міста Рава-Руська необхідно 85 млн гривень, – Назарій Романчук

Пройшов майже рік із затвердження Програми газифікації населених пунктів Львівської області на 2018-2020 роки. Що встигли зробити?

Минулого року Львівська облрада затвердила Програму газифікації населених пунктів Львівської області на 2018-2020 роки. На її фінансування передбачили 4 млн грн з обласного бюджету у 2018 році.

Назарій Романчук, директор Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА прокоментував на якій стадії зараз знаходиться газифікація Львівщини.

За його словами, цього року вже реалізовано 5 проектів, зокрема у с. Лавриків та Бабії Жовківського району, с. Блажів в Самбірському районі, Вовче Турківського району, Перекалки у Кам’янка-Бузькому районі.

Як зазначив Назарій Романчук, завдяки Програмі, за попередні роки було газифіковано ряд сіл, у тому числі с. Нова Кам’янка та с. Туринка Жовківського району.

Відповідно до Програми, її основною метою є завершення розпочатого будівництва підвідних газопроводів до населених пунктів області, а також будівництво газопроводів і мереж газопостачання в населених пунктах області.

Зазначимо, що у 2010 році через брак коштів були недобудовані лінії газопроводів до 36 сіл. Крім цього, є села, до яких і не будувались газопроводи. Наприклад, це гірські території. «Програма є досить успішною. Станом на сьогодні, по 5 проектах вже 55% роботи виконано. Думаю, що за 1-2 місяці проекти будуть виконанні та реалізовані», – додав Назарій Романчук.

Додамо, що ця проблема стосується не тільки сіл та селищ Львівщини, але й міста районного значення – Рава-Руська Жовківського району. Це одне з небагатьох в Україні великих міст, що є негазифікованим.

За словами Романчука, вартість такого проекту може сягати 75-85 млн гривень. На сьогодні, таких великих коштів немає, але він запевнив, що вони будуть працювати над тим, щоб рано чи пізно туди прийшов природній газ.

«Для цього необхідно розробити великий комплексний проект, повинні пройти відповідні технічні умови у ПАТ «Львівгаз» та необхідно вивчити усі можливі точки підключення, точки приєднання, і тільки тоді зможуть просити кошти і в державному бюджеті, тому що обласний бюджет сам не потягне» , – розповів Романчук.

При нормальному фінансуванні з обласного бюджету планують добудувати газопроводи до 2020 року включно.

Додамо, що загальний обсяг коштів, які планують залучити на виконання Програми у 2018 році, – 4,4 млн грн (обласний бюджет – 4 млн грн, місцеві бюджети та інші джерела – 400 тис. грн).

категорії
Новини

Публікації по темі