На «Львівспецкомунтрансі» не змогли провести зовнішній незалежний аудит

На інших комунальних підприємствах аудит пройшов без ускладнень.

Сьогодні, 5 жовтня, на засіданні виконкому ЛМР оприлюднили результати проведення зовнішнього незалежного аудиту на великих комунальних підприємствах міста.

Під проведення зовнішнього незалежного аудиту потрапило 11 комунальних підприємств Львова. На 7 підприємствах аудит пройшов успішно, стосовно ЛКП «Залізничнетеплоенерго» та «Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького» – готується висновок, а на ЛКП «Зелений Львів» аудит ще триває.

ЛКП «Львівспецкомунтранс» – єдине підприємство, яке залишилось без аудиту.

«На ЛКП «Львівспецкомунтрас» неможливо провести аудит, у зв’язку із відсутністю первинних документів, з причини вилучення їх правоохоронними органами за 2017 рік. Якщо це підприємство буде відповідати критеріям у 2019 році, то за 2018 рік їм аудит буде проведено», – доповів начальник управління економіки підприємств департаменту житлового господарства та інфраструктури Роман Панасюк.

Додамо, що минулого року відбулися перевірки та вилучення документів у ЛКП «Львівспецкомунтранс». А у грудні 2017 року працівники Західного офісу Держаудитслужби (ДАС) за результатами ревізії сміттєвого підприємства виявили втрат на 51,5 млн грн. Проте, у зв’язку з закінченням термінів накладення адміністративного стягнення, директора ЛКП «Львівспецкомунтрас» Тараса Стефанишина не змогли притягнути до відповідальності.

Основні недоліки, які характерні для всіх підприємств – це наявність запасів, які зберігаються понад три роки та потребують переоцінки; некоректне ведення обліку резервів (дебіторської заборгованості, невикористаних відпусток тощо); несвоєчасне відображення в обліку господарських операцій, що впливає на показники оперативної звітності; втрата права на податковий кредит у розрахунках з ПДВ, що призводить до додаткових витрат підприємств; відсутній розподіл кредиторської заборгованості за термінами виникнення, що призводить до викривлення показників фінансової звітності.

Загальна вартість проведення зовнішнього незалежного аудиту на всіх комунальних підприємствах обійшлася місту у 1,7 млн гривень.

Зазначимо, що аудит проводили відповідно до ухвали міськради від 25.01.2018 №2888, для оцінки спроможності цих ЛКП у майбутньому здійснювати діяльність самостійно.

категорії
Новини

Публікації по темі