Житомирський прокурор обговорився про намір сфабрикувати справу

Прокурор Житомирської обласної прокуратури в суді заявила про намір «діяти брудними методами не по закону», скандал в прокуратурі Під час судового засідання, за обвинуваченням неповнолітнього Івана Шурмана у вбивстві...

Прокурор Житомирської обласної прокуратури в суді заявила про намір «діяти брудними методами не по закону», скандал в прокуратурі

Під час судового засідання, за обвинуваченням неповнолітнього Івана Шурмана у вбивстві жінки, прокурор заявив про намір «діяти брудними методами не по закону», погрожувала та ображала адвоката підозрюваного лайливими словами, «сучкою з сучок». Про це на своїй сторінці написала адвокат Лариса Криворучко опублікувавши відеозапис судового засідання з офіційним посиланням на відеозапис трансляції судового засідання Судової влади України та відеозапису на каналі ю-туб Судової влади України / розділ трансляція судових засідань (посилання для можливості перегляду

Під час перегляду онлайн трансляції судового засідання від 14.12.2021 року по справі №274/5795/18 було встановлено, що прокурором у кримінальному провадженні -прокурором ювенальної юстиції прокуратури Житомирської області Кучер Людмилою Петрівною, яка підтримує державне обвинувачення у даній справі було умисно, зухвало, свідомо допущено поведінку яка суперечить професійній діяльності прокурорів, яка ґрунтується на принципах професійної честі і гідності, формування довіри до прокуратури, доброчесності, зразковості поведінки та дисциплінованості.

Вважаємо таку ганебну поведінку прокурора Кучер Л.П. недопустимою, не професійною і такою, що підриває авторитет до органів прокуратури в цілому. Чому прокурори після реформування дозволяють собі поведінку як при злочинній владі і яка реакція Офісу Генерального Прокурора ? Нагадуємо 13.12.2021 за аналогічних обставин звільнили з посади заступника міністра МВС України Олександра Гогілашвілі після скандалу, за власним бажанням.

Івана Шурмана звинувачують у вбивстві 38-річної жінки у Бердичеві в 2018 році. Через п’ять днів після страшної події начальник обласної поліції провів спеціальний брифінг для журналістів, де відзвітувався, що поліція знайшла вбивцю та зібрала стільки доказів, що прокуратура висунула 15-річному хлопцю звинувачення у вбивстві, а Корольовський суд Житомира обрав запобіжний захід тримання під вартою без можливості внесення застави. Начальник обласної поліції певне забув про принцип презумпції невинуватості, адже особа є невинуватою поки її вину не буде доведено в установленому законом порядку обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Водночас рідні Івана Шурмана стверджують, що їх сина звинуватили у вбивстві під тиском. Напередодні того фатального вечора, Іван Шурман загубив зв’язку ключів разом з військовим жетоном матері. Вона тоді по телефону (бо була у відрядженні у Львові) заспокоїла сина, і сказала, якщо за пару днів не знайдуться, зроблять нові.

Через кілька днів дійсно матері зателефонували з поліції і сказали, що знайшли її ключі неподалік колишнього цегельного заводу, і хтось з рідних може прийти їх забрати. Випадково сталося, що це був син, який випадково зайшов до поліції, назад його вже не випустили, стали чинити тиск, звинувачувати у вбивстві і вимагали зізнання із застосуванням фізичного насилля до неповнолітнього. Обвинувачений і жертва взагалі не знайомі. Цілий день поліція не допускала до неповнолітнього затриманого адвоката, чим порушували право на захист. Поліцію і прокуратуру не засмучує той факт, що знайдене ДНК під нігтями жертви не співпадає з ДНК Івана Шурмана, але воно комусь належить, і певне нападаючому, якому жертва чинила супротив, не засмучує той факт, що тілесні ушкодження на тілі жертви експертами не пораховані з 2018 по 2021 роки, оскільки первинно рахувались слідчим в морзі під протокол огляду, експерти тіло жертви не досліджували, а висновки експертизи формували після поховання жертви по документам і фото.

Мати вважає, що поліцейські не знайшли справжніх вбивць жінки, і стали звинувачувати в цьому першого, хто попався їм під руку. Як алібі, матір обвинуваченого називає той факт, що саме в момент, коли судмедексперти встановили як час вбивства, він майже 10 хвилин розмовляв по телефону з батьком, і його бачили в цей час інші люди в іншому місці. Це також підтверджує роздруківка з телефонними дзвінками неповнолітнього та свідки.

14 грудня 2021 року під час судового засідання в Бердичівському міськрайонному суді Житомирської області прокурор заявила про намір діяти не по закону погрожувала, ображала адвоката підозрюваного лайливими словами, «сучкою з сучок»: «.. Она (адвокат Лариса Криворучко) сучка из сучек сучка.., я же вам говорила (24 мин 24 секу); … я (прокурор) буду действовать грязными методами не по закону (30 мин 00 сек..)…; у нас есть киевская коллегия адвокатов , которая составляет какие-то протоколы не понятно (на голову суду Яковлева) (27 мин 05 сек)..; вам потерпевший я даю указивку отправить жалобу (на Криворучко) (25 мин 14 сек), и др.», – заявила прокурор під час судового розгляду.

На голову Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області суддю Яковлєва О.С. складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за не повне надання відповіді на адвокатський запит адвоката Криворучко Л.С. в інтересах Івана Шурмана, однак суддя Яковлєв О.С. не дивлячись на те, що він є особою яка притягається до адміністративної відповідальності у тому є складі учасників, але в іншому провадженні, – вирішив продовжувати розгляд кримінальної справи щодо Івана Шурмана. Безумовно, в діях судді Яковлєва О.С. вбачається конфлікт інтересів і упередженість в діях. Судова реформа триває.

За даним фактом адвокат Лариса Криворучко підготувала звернення до Генеральної прокуратури, Генпрокурора Ірини Венедиктової та Офісу Президента України, міжнародних організацій, ЗМІ.

 

категорії
Новини

Публікації по темі