«Борги тягнуть Україну на дно», – Володимир Гройсман

Головна проблема Української економіки - тиск зовнішнього боргу, котрий зараз становить 65 млрд доларів.

За словами премєр-міністра Володимира Гройсмана головною проблемою Української економіки є тиск зовнішнього боргу, котрий зараз становить 65 млрд доларів.

Про це він говорив під час зустрічі із представниками регіональних ЗМІ, що відбулась у Києві.

«Найбільша проблема з економічного погляду – це тиск на державу зовнішніх боргів, більша частина яких була нагромаджена до 2014 року. Фактично з 2007 по 2010 рік уряд взяв у борг 26 мільярдів доларів. Втім Україна сильнішою не стала. З 2010 по 2014 рік взяв ще понад 20 мільярдів. Фактично сумарний борг сьогодні 65 з плюсом мільярдів доларів, які лежать на плечах українців і української економіки», – Зазначив Володимир Гройсман.

Він також розповів, що уряду вдалось знизити співвідношення боргу і ВВП, однак Україна надалі залежна від іноземного фінансування для обслуговування зовнішнього боргу.

«У 2018 році, за перший квартал, цей борг є найнижчим по відношенню до ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не виконуватиметься наша програма співпраці (з МВФ. – ЕП), наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді», – зауважив прем’єр-міністр.

Також він повідомив, що у цьому році Україна затратить 130 млрд грн на обслуговування зовнішнього боргу, не враховуючи його погашення.

«Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів. Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргове на державні фінанси, на публічні фінанси, і в середньостроковій і довгостроковій перспективі зменшувати борг», – зазначив Гройсман.

 

категорії
Політика

Публікації по темі