Гройсман відмовився від своїх планів підвищити мінімальну зарплату

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що наразі немає можливості для ухвалення рішення про підвищення мінімальної заробітної плати.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що наразі немає можливості для ухвалення рішення про підвищення мінімальної заробітної плати.

Про це він розповів в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«У чому питання підвищення мінімалки? Мінімалка залежить від розвитку національної економіки, вона має бути посильною для роботодавців. Крім того, вона тягне за собою і бюджетні видатки. Все має бути збалансованим. 3,2 тис. грн – це був наш чіткий розрахунок. Тому будемо йти далі. І як економіка буде реагувати, так ми і будемо рухатися далі», – зазначив прем’єр.

Водночас він заявив, що мінімальна та галузева зарплата має зростати, втім такої можливості наразі немає. «Сподіваюся на те, що ми зможемо це робити далі, але зараз можливості для такого рішення немає», – зазначив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, інфляція в Україні випереджає прогноз Національного банку на цей рік. Інфляційний тиск, за словами експертів,  виник не в останню чергу через підвищення мінімальної зарплати на початку минулого року. «Компенсувати інфляційний тиск можна лише подорожчанням грошей, що НБУ і робить, тобто як засіб втримання інфляції на прогнозованому рівні. Наразі висока облікова ставка стримує інфляцію та стабілізує валютний ринок», – зазначив Віктор Гальчинський, економічний експерт.

категорії
Політика

Публікації по темі