Закон про Антикорупційний суд ухвалено

Верховна рада України у другому читані ухвалила проект закону «Про Вищий антикорупційний суд» №7440, внесений Президентом України Петром Порошенком.

Верховна рада України у другому читані ухвалила проект закону «Про Вищий антикорупційний суд» №7440, внесений Президентом України Петром Порошенком.

За рішення проголосували 315 народних обранців.

Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України і знаходиться у Києві. Територіальна юрисдикція (підсудність) Вищого антикорупційного суду поширюється на всю територію України.

1 березня народні депутати підтримали президентський законопроект, після чого міжнародні партнери України виступили із критикою документу та жорсткими вимогами до Києва.

Створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії є однією з умов продовження співпраці України та МВФ. Зокрема, Міжнародний валютний фонд заявив, що проект Порошенка про Антикорупційний суд суперечить зобов’язанням України. Також Світовий банк висунув свої вимоги, попередивши, що ціна питання – $800 млн кредитних коштів. З критикою на адресу АП виступив і Євросоюз. Там заявили, що Порошенко подав законопроект про Антикорупційний суд, який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Варто зазначити, створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії є однією з умов продовження співпраці України та МВФ, необхідного для погашення країною зовнішніх боргів найближчими роками.

6 червня посли країн «Великої сімки» наголосили, що міжнародні експерти мають відігравати центральну роль в обранні кваліфікованих суддів після створення Вищого Антикорупційного суду в Україні. «Ми вважаємо, що панель експертів має відігравати центральну роль в обранні кваліфікованих суддів. Ми підтримуємо позицію Міжнародного валютного фонду в цьому питанні та щодо відповідності інших ключових положень закону умовам МВФ”, – наголошується у заяві.

категорії
Політика

Публікації по темі