Кабмін затвердив план дій по боротьбі із контрабандою

Влада розробила план заходів, аби завадити контрабанді.

Влада розробила план заходів, аби завадити контрабанді.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Економічна Правда.

«Ми сформували план дій, щодо боротьби з контрабандою. І ця боротьба буде успішною. Я вважаю, ми маємо десятки мільярдів гривень, які за участю схемщиків, в тому числі серед представників влади, не потрапляють до держбюджету», – сказав Гройсман.

За його словами, торік антиконтрабандні заходи дали можливість залучити до бюджету понад 70 млрд грн додаткових коштів.

«За рік з’явилися нові схеми, які треба жорстоко карати, які треба припиняти. Сьогодні я презентую конкретний чіткий план дій, що ми будемо робити. Лідируюча роль в цьому питанні є у МВС, Нацполіції, ДФС», – сказав він.

Однією з головних схем контрабанди, яка використовується сьогодні, і яку виявили правоохоронні органи, є операції з фурами.

«Це оформлення вантажних транспортних засобів як порожніх. Тобто, їде транспортний засіб, як правило, мікроавтобус, повний, забитий товаром дороговартісним. Але його при змові усіх структур, які задіяні в митному оформленні і супроводженні, оформлюють як порожній. Тобто, нуль гривень потрапляє до українського бюджету», – повідомив Гройсман.

Також на своїй сторінці у Facebook Володимир Гройсман зазначив «схеми» котрими керуються контрабандисти. До прикладу оформлення вантажних транспортних засобів в яких перевозиться товар як порожній, перевірка ризикових товарів на внутрішніх митницях, а не на кордоні, спеціальне заниження вартості товарів, зменшення кількості показників імпортованого пального, ввезення заборонених та дешевих марок пального під видом «Євро 4» та інші.

категорії
Політика

Публікації по темі