“Необхідно створити єдину структуру з протидії економічним злочинам”, – Ніна Южаніна

Існуюча податкова міліція створила систему тиску на платників податків, аналогу якої немає в жодній країні світу

Існуюча податкова міліція створила систему тиску на платників податків, аналогу якої немає в жодній країні світу. Саме тому її потрібно ліквідовувати, а натомість створювати єдиний орган, що перебере на себе її функції та підслідність в сфері економічних злочинів підрозділів Нацполіції та СБУ.

Про це заявила Ніна Южаніна, Голова Комітету з питань податкової та митної політики, під час інтерв’ю на телеканалі «Прямий».

«Українська влада завинила українському бізнесу, вже багато років обіцяючи йому лібералізацію. Досить пустих балачок, необхідно діяти: послабити тиск з боку держави, в тому числі на малі та середні підприємства, – усунути всі існуючі правоохоронні органи від розслідувань в економічній сфері, створивши єдиний орган з протидії економічним злочинам, а також нарешті запровадити податок на виведений капітал, який би перезапустив економіку України», – зазначила Ніна Южаніна в інтерв’ю.

Так за її словами створення єдиного органу з протидії економічним злочинам бізнес буде вільний від прискіпувань правоохоронців. «З його створенням щонайменше півтора року бізнес буде поза пильною увагою і позбавиться тиску, який здійснювався на нього в останні роки. Усі справи, котрі сьогодні розслідуються, мають бути закінчені органами, що їх порушили у чітко визначений термін – не більше 6 місяців. Нові кримінальні провадження, зокрема щодо несплати податків, можуть бути розпочаті не раніше ніж за рік-півтора і лише після узгодження донарахованих за актами перевірок сум податків, після проходження всіх етапів оскарження – як адміністративного, так і судового», – зазначила Южаніна.

На її думку це створить умови, за котрих підприємства зможуть розвиватися і нарощувати обсяги виробництва, у той час, як неприйняття таких змін, призведе до втрати довіри бізнесу до влади.

«Не введення податку на виведений капітал вже стало найбільшим розчаруванням малих і середніх підприємців, а тому потрібно наполегливо працювати з МВФ та доводити необхідність прийняття законопроекту про податок на виведений капітал», – підвела підсумки нардеп.

 

категорії
Політика

Публікації по темі