Порошенко вніс законопроект про створення Антикорупційного суду як невідкладний

Президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про утворення Вищого антикорупційного суду.

Президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про утворення Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомляє прес-служба Президента.

Зазначається, що цей проект закону має на меті виконати вимоги Конституції, закону про Вищий антикорупційний суд та закону про судоустрій і статус суддів для започаткування діяльності Вищого антикорупційного суду.

Доповідатиме законопроект на засіданні парламенту заступник глави адміністрації президента Олексій Філатов.

Варто зазначити, що Верховна рада, 7 червня, ухвалила закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України. За проголосували 315 народних депутатів. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

Втім для самого створення суду, як заявили окремі депутати та очільник НАБУ Артем Ситник, необхідний іще один закон.

Також варто зазначити, що міжнародна антикорупційна мережа Transparency International закликала змінити положення закону про Антикорупційний суд, яке дозволить затягувати судові процеси проти корупціонерів.

Мова йде про правку, яка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.

Згодом у Раді зареєстрували проект щодо зміни скандальної правки у законі про Вищий антикорупційний суд.

категорії
Політика

Публікації по темі