Росія програла українським компаніям суд у Гаазі

Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму.

Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на наданий судом прес-реліз.

У справі, котру розглядає суд йдеться про 159 мільйонів доларів збитків, котрі понесли українські компанії у зв’язку із анексією Криму.

«23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності і збитків», – йдеться в прес-релізі суду.

Як зазначається в ухвалі суду, Російська федерація відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Так суд, в своєму поки ще конфіденційному остаточному рішенні 2 травня 2018 року визнав Росію відповідальною за експропріацію ряду житлових і комерційних об’єктів нерухомості в Криму, в тому числі готелі, багатоквартирні будинки і окремі житлові квартири, і постановив виплатити компенсацію в розмірі близько 130 млн доларів США плюс відсотки, які становлять близько 20 млн дол. до винесення рішення.

Слід зазначити, що це перше рішення міжнародного суду, згідно котрого Російська федерація має виплатити компенсацію завданих анексією Криму збитків. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію в справах про майнові стосунки в Криму влітку 2017 року. Росія рішення не визнала, після чого почала ігнорувати розгляд справи.

У суді нагадують, що після проведення слухання по суті спору з 5 по 6 жовтня 2017 року склад арбітражу запросив сторони надати додаткові письмові пояснення. 11 грудня 2017 року позивачі представили свої пояснення разом, Російська Федерація не представила жодних пояснень.

категорії
Політика

Публікації по темі