Україна провалила нові переговори з МВФ

Переговори з МВФ, щодо законопроекту про Антикорупційний суд не принесла бажаних результатів.

Переговори з МВФ, щодо законопроекту про Антикорупційний суд не принесла бажаних результатів.

Про це повідомляє видання «Українська правда» з посиланням на власні джерела у депутатських фракціях парламенту.

За словами співрозмовників, ключове питання, під час вечірніх переговорів спікера Верховної Ради Андрія Парубія з Міжнародним валютним фондом і Венеційською комісією, щодо права вето для Ради міжнародних експертів не було вирішено.

Зокрема, як зазначає УП, одразу кілька членів комітету з питань правової політики, який мав би зібратись для затвердження домовленостей з міжнародними партнерами, вони не отримували жодних повідомлень про збори комітету чи буди-які рішення за підсумками переговорів з МВФ.

Варто зазначити, що 21 травня комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду у другому читанні.

В той же час комітет не визначився щодо двох положень законопроекту, у тому числі щодо ключового з них – права вето міжнародних експертів,  щодо кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, президентський проект закону про Вищий антикорупційний суд зареєстрували у Верховній Раді був зареєстрований у раді 22 грудня 2017 року. Окрім того у парламенті зареєстрували відразу чотири альтернативних законопроекти від депутатів.

Низка міжнародних партнерів України виступили з жорсткими вимогами до Києва через президентський законопроект. Попри це, 1 березня 2018 року народні депутати підтримали в першому читанні внесений президентом Петром Порошенком законопроект про Антикорупційний суд.

Порошенко заявив, що не допустить зволікання з голосуванням за законопроект у другому читанні.

категорії
Політика

Публікації по темі