«Укренерго» вимагає в Росії компенсацій за втрачене майно та недоотримані доходи через анексію Криму

ДП «Укренерго» вручило російській стороні офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів компанії в окупованому Криму.

ДП «Укренерго» вручило російській стороні офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів компанії в окупованому Криму.

Конверти отримали міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр фінансів Антон Силуанов, міністр юстиції Олександр Коновалов, прем’єр-міністр Дмитро Медведєв і президент Росії Володимир Путін.

Як зазначив на своїй Facebook-сторінці Сергій Ковальчук, глава ДП «Укренерго», якщо спір не буде врегульовано мирним шляхом до кінця вересня, компанія зможе подати позов у Міжнародний арбітраж проти Росії, як це вже зробив Нафтогаз.

Спір стосуватиметься не лише втраченого в наслідок анексії Криму майна, але й доходів, що були недоотримані компанією. «Наша кримська електромережа коштує близько $1 млрд. Це тисячі ліній електропередачі, десятки електричних підстанцій та багато чого ще, не кажучи вже про два пансіонати, де раніше оздоровлювалися українські енергетики», – зазначив Олександр Ковальчук.

Він також додав, що окрім майна підприємство втратило прибуток від його експлуатації. «Ці гроші повинні були піти не лише на рахунки компанії, але й у держбюджет України у вигляді податків та дивідендів», – наголосив Олександр Ковальчук.

Зазначимо, інтереси ДП «Укренерго» представляють юристи міжнародної юридичної компанії «Covington & Burling LLP». Раніше компанія працювала над аналогічним позовом НАК «Нафтогаз України».

категорії
Політика

Публікації по темі