Чому ВР все-таки прийняла закон про Антикорупційний суд

що насправді означатиме для України прийняття закону про Антикорупційний суд в чинній редакції.

Низка європейських країн вже привітали Україну з ухваленням цього історичного рішення. Однак, що насправді означатиме для України прийняття закону про Антикорупційний суд в чинній редакції. ІА Вежа публікує думки експертів.

7 червня, Верховна Рада підтримала законопроект №7440, внесений Президентом України Петром Порошенком, про створення в Україні Вищого антикорупційного суду. За відповідне рішення проголосували 317 народних депутатів.

Як запевняє голова Інституту публічної політики та консалтингу «ІНПОЛІТ» Сергій Биков, – «Прийнятий закон – напівфабрикат, який дозволяє Банковій в ручному режимі керувати АКС (Антикорупційним судом – Ред.). Порошенко довгих 4 роки протидіяв створенню антикорупційного суду, але тиск Заходу і парламентської опозиції змусили його розпочати процедуру формування АКС».

Створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії залишається однією з головних умов продовження співпраці МВФ з Україною. Без чергового траншу від МВФ Україні загрожує девальвація національної валюти, а згодом фінансова криза.

Відтак, якщо б Верховна Рада не ухвалила цей надважливий закон, долар до кінця року коштував би 40-50 гривень, а ціни на продукти харчування, одяг, комуналку, зросли у рази.

Як зазначає політичний консультант Олександр Вербицький, – «На сьогоднішній день – це (Створення Антикорупційного суду – Ред.) тільки сигнал про виконання власних зобов’язань перед іноземними партнерами і не більше того. Було б краще, якби ініціатива по створенню НАБУ і всієї законодавчої бази по боротьбі з корупцією належала Україні, а не допустимо США, МВФ або ЄС».

Президент України Петро Порошенко неодноразово коментував нещодавно ухвалений  Закон «Про Вищий антикорупційний суд» подякувавши за дуже гарний подарунок на четверту річницю президентства. Він також наголосив «на рішучості дій української влади у боротьбі з корупцією. Бо в жодній країні світу не існує наскільки рішучих законодавчих актів, які прийняті цим Парламентом і підписані мною».

Нагадаємо, що Антикорупційний суд формується протягом 12 місяців з дня набрання чинності цим законом. Ключовою претензією міжнародних партнерів і громадських організацій до законопроекту залишається обмеження ролі міжнародних експертів до рекомендаційної функції у процесі відбору і призначення суддів. Повноцінна роль міжнародних експертів у призначенні суддів є запорукою незалежності цього суду та його здатності ефективно виконувати свої функції.

категорії
Політика

Публікації по темі