Антирекорд: явка на вибори в раду стала найнижчою в історії України

10 факторів, що зробили вибори до парламенту цьогоріч унівкальними.

В неділю, 21 липня, відбулися позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради України. Які ж фактори зробили саме ці вибори унікальними в історії України.

В Інтерньюз Україна підготували інфографіку, де зібрані 10 фактів, що пояснюють, чим особливі цьогорічні вибори до Верховної Ради.

Насамперед варто зауважити, вперше в історії України парламентські вибори є достроковими вдруге поспіль. Варто зауважити, що загалом дострокові вибори до ради відбувалися тричі: 2007, 2014 та 2019 роках. Однак лише цього року Конституційний Суд України визнав оголошення дострокових виборів законним.

Явка виборців цього разу склала 49,8%, що є абсолютним антирекордом. Раніше найнижчий показник становив більше половини виборців – 51% у 2014 році.

За результатами виборів в Україні вперше складається ситуація, коли посада президента, парламенту та уряду перебуватимуть під контролем однієї політичної сили. Все тому, що представники партії “Слуга народу” отримали рекордну кількість місць у Верховній Раді та перемогла у всіх чотирьох районах України: на Сході, Заході, Півдні та Центрі. Варто зауважити, що лише у Львівській, Донецькій та Луганській областях лідерами стали інші політичні сили. А експрезидент Петро Порошенко став другим хто після постади глави держави став народним депутатом. Першим був Леонід Кравчук.

Ще одним рекордом цього скликання є рекордна кількість жінок у Раді – 87 жінок, що становить 20,52% від загальної кількості.  Також цікаво, що депутатський корпус оновлено на 80,4%.

категорії
Політика

Публікації по темі