“Атомна енергетика є гарантом енергетичної безпеки і розвитку економіки України”,- Петро Порошенко

Останні 5 років стали визначальні для атомної генерації України.

Сьогодні, 18 березня, відбулася нарада з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня безпеки під час використання ядерної енергії.

З 2014 року по 2019 рік Україна змогла наростити обсяги виробництва атомної електроенергії. У 2014 році в загальному виробництві ця частка склала 47-48%, а сьогодні ж ця цифра сягає від 53 до 57%. Разом із нарощенням виробництва, відбулося також забезпечення високого рівня екологічної безпеки експлуатації атомних електростанцій України.

Останні 5 років стали визначальні для атомної генерації України. Найперший успіх в цій сфері – диверсифікація джерел постачання свіжого ядерного палива для українських АЕС. «Завдяки співпраці з американською компанією Westinghouse, Україна стала першою країною у світі, яка здійснила диверсифікацію постачань ядерного палива», – зазначив Петро Порошенко.

Третій блок Южноукраїнської АЕС в 2018 році став першим енергоблоком України, який запрацював виключно на американському ядерному паливі Westinghouse. Сьогодні таких блоків є вже 6 із 13, що становить 46% атомної генерації України, яка перейшла на американське паливо. «Майже половина атомної генерації України перейшла на американське паливо і процес диверсифікації триває. Ми зберігаємо конкурентне становище, і цей процес працює на користь України», – зазначив Президент України.

Наступним кроком, на думку Президента, має стати забезпечення українських атомних електростанцій ядерним паливом власного виробництва. Сьогодні співпраця проходить з Урядом. Мова йде про створення власного заводу з виготовлення ядерного палива в складі Енергоатом.

«Сьогодні Енергоатом є єдиним споживачем ядерного палива, і вже виготовляє окремі його складові, що полегшує реалізацію проекту», – наголосив Петро Порошенко.

Варто також додати, що один з вирішальних кроків для України є також будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Це питання і безпеки, і економіки. Будівництво розпочалось ще в 2017 році і  відбувається воно за допомогою американського кредиту, що складає 250 мільйонів доларів.

категорії
Політика

Публікації по темі