Чого чекає бізнес від Зеленського: названо сім пріоритетів

ЄБА оприлюднила сім кроків, яких очікує від президента в перші місяці роботи.

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) оприлюднила сім першочергових кроків, які очікує бізнес від обраного президента України.

Очікування оприлюднені в прес-релізі ЄБА.

“Бізнес хоче бачити чіткі пропозиції, конкретні кроки і кандидатури на посади, які зможуть ефективно підтримати трансформаційні процеси в країні, реалізувати важливі зміни, а не косметичні реформи. Наступні сім кроків, на думку бізнес-спільноти, потрібні відразу, в перші ж місяці роботи “, – заявила виконавчий директор Асоціації Анна Дерев’янко.

Перший крок – подача на посаді Генерального прокурора і голови СБУ, міністра закордонних справ і міністра оборони професіоналів з бездоганною репутацією і відсутністю зв’язків з олігархами або великим бізнесом.

Другий – презентація плану реформування правоохоронних органів для зниження тиску на бізнес і сприяння виконанню цього плану новопризначеними особами.

Третій – перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, підтримка діяльності НАБУ і Всеукраїнської Асоціації кредитних спілок.

Четвертий – забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму з МВФ про продовження співпраці. Крім того, забезпечення незалежності Національного банку і публічна підтримка політики низького дефіциту бюджету.

П’ятий – захист і продовження структурних реформ, проведених в минулі роки, включаючи, але не обмежуючись, наступними: реформою публічних закупівель, продовженням автоматичного відшкодування ПДВ та дерегуляції, реформою УКРІНФОРМ, медичною реформою, децентралізацією тощо.

Шостий – всебічне сприяння продовженню реформ, в тому числі, публічною підтримкою і ініціативами законодавчих змін, починаючи з відкриття ринку землі та проведення прозорої приватизації великих держпідприємств з можливістю застосування англійського права.

Сьомий – забезпечення незалежності ринкових регуляторів, починаючи з Антимонопольного комітету і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Варто вказати, що Центральна виборча комісія України опрацювала понад 95% протоколів на виборах президента. За ними, шоумен Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів виборців, чинний президент Петро Порошенко – 24,50%. Кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними по Україні, становить 2,32%. Всього в голосуванні взяли участь 17 641 474 виборців.

категорії
БізнесПолітика

Публікації по темі