ЦВК збільшила бюджет президентських виборів

ЦВК внесла зміни до Розподілу коштів Держбюджету України, виділених на підготовку та проведення чергових виборів Президента України.

Центральна виборча комісія збільшила кошторис витрат на підготовку і проведення виборів на закордонних виборчих дільницях.

Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

“До Комісії надійшло звернення Міністерства закордонних справ України щодо додаткової потреби у коштах, викликаної необхідністю додаткового придбання конвертів та розсилки запрошень виборцям засобами міжнародного поштового зв’язку, що пов’язано із віднесенням виборців з Російської Федерації до Фінляндії, Грузії та Казахстану, а також збільшенням виборців закордонних виборчих дільниць Республіки Польща”, – йдеться у повідомленні.
Тож ЦВК внесла зміни до Розподілу коштів Держбюджету України, виділених на підготовку та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, збільшивши видатки на 720 тисяч гривень із резервних коштів.

Варто вказати, що попередньо ЦВК повідомляла, що на проведення президентських і парламентських виборів в 2019 році необхідно близько 4,4 млрд гривень.

Зокрема, на вибори депутатів Верховної Ради складуть 2 млрд грн, а на вибори президента – 2,4 млрд грн. Така різниця в сумах пояснюється тим, що вибори глави держави проходять, як правило, в два етапи.

Відповідно до закону про фінансування виборчого процесу, з бюджету оплачується агітація кандидатів у ЗМІ, канцелярія, транспорт для членів комісії та навіть послуги зв’язку. При цьому тільки транспорт для членів комісії, за підрахунками ЦВК, коштуватиме 200 млн грн, а канцелярія – 85,2 млн грн. На зарплату членам виборчих комісій витратять іще 1,5 млрд грн (на президентських виборах) і 1,1 млрд грн (на парламентських виборах).

Нагадаємо, вибори президента України мають відбутися 31 березня 2019 року, вибори Верховної Ради – 27 жовтень 2019 року.

категорії
Політика

Публікації по темі