Депутат Ірпінської міськради “забув” задекларувати доходи від продажу 83 квартир, – НАЗК

За незадекларовані 15 мільйонів гривень його оштрафують менш як на 200 тисяч гривень.

НАЗК направило до суду 83 адмінпротоколи стосовно депутата Ірпінської міської ради VII скликання за неподання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Загалом за порушення вимог фінансового контролю на засіданні Національного агентства прийняті рішення щодо 88-ми адмінпротоколів.

Як йдеться у повідомленні, Національне агентство встановило, що Ігор Оверко, депутат Ірпінської міської ради VII скликання, не подав 83 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після отримання у 2017 році доходу від продажу 83 квартир у місті Ірпінь. Загальна сума, про яку не повідомив депутат, становить понад 15 млн 196 тис. грн.

Несвоєчасно повідомили Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані депутат Бучанської міської ради Київської області VII скликання Олександр Таможній у зв’язку з придбанням «LEXUS LS 460» вартістю 210 000 грн, а також прокурор Одеської місцевої прокуратури № 4 Одеської області Ганна Діордіци після  придбання «Hyundai-Accent» вартістю 191 547 грн.

Також несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з отриманням зарплати у розмірі 90 783, 36 грн Микола Кабанов, начальник Межівського відділу Синельниківської місцевої прокуратури Дніпропетровської області.

Відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, до суду направлений адмінпротокол стосовно Юлії Клочко, прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з корупційними злочинами, процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією  прокуратури Київської області, яка несвоєчасно подала декларацію за 2016 рік.

Відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За результатами перевірки декларації, поданої Володимиром Левіним, депутатом Київської міської ради, за 2016 рік, Національне агентство встановило недостовірність відомостей на загальну суму понад 275 тис. грн.

Правопорушення передбачене частиною четвертою статті 172-6 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Складення протоколу і направлення його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Довідка

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян або НМДГ — це грошова сума, яка регламентується Податковим кодексом України, а саме пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX: “Якщо норми іншиx законів містять посилання нa неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тo для цілей їх застосування використовуєтьcя сума в розмірі 17 гpивень, крім норм адміністративного тa кримінального законодавства в чaстині кваліфікації злочинів абoправопорушень, для якиx сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється нa рівні податкової соціальної пільги, визнaченої підпунктом 169.1.1 пyнкту 169.1 статті 169 рoзділу ІV цьогo Кодексу для відповідного року”.

Це означає, що НМДГ (Неоподатковуваний мінімум доходів громадян) завжди дорівнює 17 гривням, крім окремих випадків адміністративних і кримінальних правопорушень і злочинів. У таких окремих випадках НМДГ визначається в розмірі податкової соціальної пільги для відповідного року.

Тож мінімум (НМДГ) доходів громадян у розмірі соціальної пільги на 2019 рік з 1 січня по 1 липня становитиме 960,50 гривень, з 1 липня по 1 грудня – 1003,50 грн, а з 1 грудня по 1 січня 2020 року – 1051 гривень.

Тож, враховуючи вище наведене, штраф за такі правопорушення депутатів сягатиме від 48 тис. до 192 тисяч гривень.

категорії
Політика

Публікації по темі