Депутата, який вимагав $40 тисяч у нотаріуса, помістили під домашній арешт

Депутата, який вимагав $40 тисяч у нотаріуса, помістили під домашній арешт

Солом’янський суд Києва застосував запобіжний захід до депутата Бориспільської райради, який підозрюється у вимаганні неправомірної вигоди.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 8 квітня.

У липні 2020-го столичний нотаріус познайомилася із депутатом Бориспільської райради, який сказав, що буде рекомендувати її своїм знайомим. Однак пізніше депутат заявив, що має намір створити нотаріусу перешкоди в роботі, оскільки вона причетна до незаконної діяльності. Використовуючи свої зв’язки, депутат пригрозив позбавити її свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Депутат висунув вимогу, що коли жінка хоче працювати далі, то повинна передати йому 40 тисяч доларів або робити те, що він скаже, а саме нотаріальні дії з порушеннями законодавства. У разі відмови пообіцяв, що жінка втратить свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю.

У період з 19.03.2021 по 29.03.2021 депутат нібито телефонував жінці в «Телеграм» і грубо вимагав дати йому гроші, називаючи при цьому конкретні строки.

При зустрічі жінка попросила про передачу грошей частинами, але депутат категорично не погодився і сказав, що гроші потрібні одразу та у повному обсязі. Він пояснив, що половина суми, тобто 20 тисяч доларів призначено для посадовця Міністерства юстиції, оскільки анулювати свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю може тільки Міністерство юстиції.

6 квітня депутат нібито зателефонував нотаріусу і психологічно тиснув, вживав нецензурну лайку та сказав, що гроші треба до кінця дня у час та місці, який він визначить пізніше. Ввечері жінка приїхала на вулицю Борщагівську, 189. По прибутті на місце депутат у телефонні розмові наказав жінці зайти до відділення «Обміну валют» і передати 40 тисяч доларів в касу, продиктувавши пароль «0025».

Після передачі грошей їх було вилучено, а депутата затримано. Йому повідомлено підозру за ч.3 ст.369-2 ККУ – зловживання впливом, одержання неправомірної вигоди за вплив на посадовця, поєднане із вимаганням. Підозрюваному в разі доведення вини загрожує від 3 до 8 до восьми років в’язниці з конфіскацією майна.

Прокурор просив взяти депутата під варту, але суд вирішив, що можливий і більш і м’який запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

категорії
Політика

Публікації по темі